| ady960 a întrebat:

Funda mi-am iritat sub brat cu crema depilatoare ca am stat prea mult cu ce sa ma dau sa imi treaca cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Balsamul asta dupa depilare de la Elmiplant este o MINUNE! Asta iti recomand!
http://www.elmiplant.com/......pilat.aspx

| ady960 explică (pentru RoyDupuis):

Mersi furumos raman dator

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calmeaza pielea, dispare usturimea instant, iar iritatia trece foarte repede pana la 3 ore, in functie cat de grava este. Si miroase si foarte bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu placere!

| ady960 explică (pentru anonim_4396):

De unde pot cumpara acest balsam?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ady960):

Se gaseste si in farmacii, si in supermarket-uri cu multe produse de infrumusetare, il poti cumpara si de pe net... nu este greu de gasit.

| ady960 explică (pentru anonim_4396):

Ok in farmaie am fost dar nu am gasit. mersi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! si baneocinul este bun! (unguent sau praf, e un produs bun)

| ancaflorian a răspuns:

Atentie, baneocinul este un antibiotic, se foloseste pentru germeni, pentru infectii, pe cand eu inteleg ca este vorba despre o iritatie. Dat fiind faptul ca este vorba despre o zona sensibila ( nu doar epiderma e sensibila acolo, dar e si puternic vascularizata si mai sunt si ganglionii limfatici), eu iti recomand sa eviti sa folosesti substante chimice (pana si la dus/baie, spala doar cu apa calduta, fara sapun, pana trece iritatia). As incerca mai degraba o crema de galbenele (cat mai "naturista", fara parabeni, eventual cere la farmacie. O zi buna! happy

| serendipitate a răspuns:

Baneocin unguent