| anonim_4396 a întrebat:

Am facut rubeola ieri, alataieri, si nu inteleg, prin eruptie ce vrea sa zica?:-s amincercat sa caut, si nu prea gasesc, ma puteti ajuta? >.<

Răspuns Câştigător
| melek a răspuns:

Rubeola, numita si pojar german sau pojarul de 3 zile, este o boala produsa de virusul rubeolic. Rubeola este de obicei o boala blanda care nu produce probleme pe termen lung. Sunt niste bubite care iti apar pe piele si care te mananca. sa nu te scarpini ca sa nu ramai cu semne pe piele.

1 răspuns:
| Dana211 a răspuns:

Eruptie inseamna bubule acelea ce iti ies pe piele