| Carolline a întrebat:

Am fost cu prietenul meu jumate de an impreuna.De 3 zile ne-am despartit. Sunt mai multe motive pe care mi le-a zis :deoarece zice ca nu doreste relatii de lunga durata si fara sex, nu doreste sa sufar pentru el, comportamentul lui e insuportabil si ca eu merit ceva mai bun. Zice la toti ca sunt o fata minunata dar el nu doreste sa se intilneasca. A zis sa raminem prieteni, si nu l-am sters. In fiece zi imi scrie si ma intreaba ce fac, cum la mine. Azi a zis sa pun web sa ma vada, l-am intrebat pentru ce si a rs ca pur si simplu asa. Dar azi am aflat ca matinca are alta. A scris un status unde zicea (Cei de dureros cind simpatizezi o fata dar ea nu... sad). A scris un comm la acest status ca eu nu am nici o legatura, dar este o fata pe care crede ca o iubeste. Nustiu ce sa cred ma mai iubeste sau are alta. Dar a zis cai pare rau ca am ajuns sa ne despartim. Astept pareri, mersi anticipat...

Răspuns Câştigător
| Unique a răspuns:

Foarte aspra problema ta si foarte dureroasa! Ceea ce cred eu eu este ca intre timp este tinut intre doua cuie el e singurul ciocan, nu stie in care sa bata! dar exista o explicatie poate el tine la o fata si ecea fata nu tine indeajuns la el, sau vrea sa se razbune pe ceva, nu stiu sigur! Tot ce conteaza este sa afli ce se intampla si sa nu lasi asa sa treaca, daca tii la el, iarasi daca statusul lui suna asa, apai este clar, ca nu tine indeajuns la tine, daca v-ati despartit asa fara motive bine intemeiate
astea sunt abureli ca sa nu suferi pentru el si dinalea, cel mai rau este ca banuiesc ca tu ti-ai facut sperante in el, si poate tineai cu adevarat la el, dar stii ce? Nu merita osteneala ta, nu te strica, nu e lasa prada durerii, fo tare pastreaza-ti domnia, plateste-i cu aceeiasi moneda valoroasa, mai rau happy cu mai multa valoare decat a lui
Incearca sa te resemnezi! Singura solutie este sa afli sa-l urmaresti! Afla

7 răspunsuri:
| Bianca_3626 a răspuns:

BunasadStiu cum te simti. El nu merit atentia ta.Si-ti spun asta ca o prietena nu ca un utilizator TPU. El cred ca este genul de tip care nu sta cu o fata pentru ca nu i-a oferit sex.Cred ca ar trebuie sa-l uiti, chiar daca toate.Pentru el inseamna totul numai sex. Daca din cauza asta s-a despartit inseamna ca, chiar nu te iubeste, nu tine la tine.
Sunt multi baieti care stiu sa te aprecieze la adevarata ta valoare.
Succes si ai incredere in tine.

| Unique a răspuns:

Asta ar fi o metoda si sa tina la tine, daca te cauta vera totusi ceva anume! Poate tine mai la tine si poate chiar nu vrea sa suferi nu stiu ce sa zic, vorbeste cu el, fi puternica

| kittycat_9803 a răspuns:

Pai vrea sa te vada si iti scrie pentru ca probabil e la mijloc si obisnuinta sau se simte vinovat pentru ce a zis/facut. in fine eu zic ca e mai bine ca s`a terminat aici fiindca dupa cum a zis si el, tu ai fii avut mult de suferit daca relatia era continuata. ia`o de la capat fara nicio grija si nu te uita in urma pentru ca indiferent cum ti s`ar parea acum, baieti sunt destui! big grin ``for every girl with a broken heart, there is a boy with a glue gun`` >big grin

| ßέßέ a răspuns:

O zis bine cand o zis ca nu te merita. Daca nu voia relatii de durata pentru ce o stat 6 luni cu tine? Faptul ca o stat fara sex si ti'o mai da si pe fata ar trebui sa iti ridice un semn de intrebare. O tinut la tine sau o stat numai asa de stou? Mai bine uita'l pentru ca sigur ii place de alta si sa nu cumva sa devii tu roata de rezervawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum te simti... mi s-a intamplat la fel.Imi spunea ca unui baiat trebuie sa ii oferi mai mult.Si acum el sta cu alta. El tot ma baga in seama Si eu tot incerc sa il ignor cu toate ca nu pot fink tin mult la el.Acum incerc sa caut pe altcineva care sa ajung sa il cunosc destul de bine, despre care sa stiu ce vrea, ca apoi sa nu ma faca sa sufar.Asa Zic eu ...stiu ca e greu dar asta e viatasad

| Carolline explică:

Ms mult fetelor, dar nu inteleg de ce se mai intereseaza de mine (imi scrie, zice sa pun web sa ma vada, ma intreaba cum la mine, cf)

| Carolline explică:

Ms Mult fetelor. Dar ma intreb de ce se mai intereseaza de mine(intreaba cum la mine, in fiece zi imi scrie, vrea sa vb cu web ca sa ma vada) Nu inteleg