| alinuta1994 a întrebat:

Deci problema e ca am 2 ani decind sunt cu prietenul meu, plus si desparitiri care le-am avut dar au fost de scurta durata, de 4 luni ne inpacasem dupa o despartire de 5 luni, in acea desparitire eu ma pusesem cu un alt baiat, cind aflase astalalt cavaler ma sters de peste tot din prieteni, prin asta am inteles ca ii pare rau dar totusi el mereu decidea desparitirile ba ca ne certam prea des, ba ca nu avem despre ce diskuta uneori si tot asa. Si cum te-am mai zis sus ne-am inpacat, eu cu sfortul meu. Era bine primele luni de inpacare era divers, ma suna in fiece zi, a facut cunostinta cu parintii se inpaca de minune, au aflat si ai lui ca ne intalnim.Apo cu timpul relatia s-a racit, el si-a gasit de lucrul.Are 19 ani, si din cauza ca s-ia gasit lucrul a inceput sa nu ma caute cum primele zile, mereu obosit, ne vedem foarte rar doar odata in saptamana caci in astelalte zile lucreaza si nu avem ocazie sa ne vedem. Saptamina trecuta cind esisem mea zis ca atasamentul nu e cum a fost 2 ani in urma cind am inceput sa ne intalnim e mai rece, zicea ca tine la mine si de vroiam sa ne lasam demult ma lasa sa plec, dar nu o doreste i-am zis ok l-am inteles, gindeam poate fi din cauza lukrului si ca ne vedem atit de rar si ca are probleme in familie poate asta raceste si relatia cu mine. Saptamina asta nu am vorbit aproape de loc il lasasem 2 zile, tot nu ii dadeam niciun semn de viata vedea ca si pe net intr-a rar, alaltaieri i-am scris, mea zis ca deacum lukreaza la doua lokuri si e foarte obosit si saptamana asta nu se stie de ne vom vedea.I-am trimis o joaca, trebuia sa aleaga o culoare. A ales culoarea care zicea ca is doar o amika importanta pentru el, m-a durut, cind i-am zis ca de ce e asa? mea zis mai bine sa lasam, si ca e obosit si pleaca la culcare si pup dulce, mea vorbit deparca nici nu a fost nimic. I-am scris un mesaj a doua zi pe internet unde ziceam ca dc o luna in urma era totul faina imi zicea ca ma iubeste, apoi o saptamana in urma de atasament racit mea vorbit acum ca is doar o amikca degraba voi fi o straina sau ce? nici nu mea raspuns a intrat pe net si a stat vreo cietav minute apoi a esit. El de obicei cind e decis sa ne lasam mereu mi-a zice direct fara multa explicatie. Acum nu mea zis nimic. Nu inteleg dc asa?

2 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Habar n-ai cat m-am chinuit sa descifrez ce ai scrisstraight face
Pai e clar ca prietenul tau munceste din greu.Are nevoie de bani si tu ar trebui sa fi alaturi de el, daca chiar il iubesti.

| Roxana121 a răspuns:

Fata ai scris un roman intresc si nu prea am inteles ce te doare, dar totusi am inteles cite ceva din romanu tau///Parerea mea este ca relatia voastra e plictisitoare cit pentru el atit si pentru tine, asa e fete baieti mai sunt..decit sa va mintit unu pe altu mai bine fiecare pe drumu lui fericit, ce a fost 2 ani in urma nu se mai poate repeta, trebuia sa pastrati sentimpu cela si era minuat, acum insa ati pierdut firu iubirii voastre.