| LCD a întrebat:

Am fost impreuna pentru putin timp, acum un an...de atunci am avut doua relatii. si el una, foarte lunga.adica inca o are, de un an cu o prietena... deci suntem toti din aceeasi gasca. intre noi.inca mai e cv...ne am intalnit de cateva ori...pe ascuns.etc...a zis ca ma place. k nu m-a uitat si tine la mine... eu am renuntat la pr meu, teoretic pentru el.pentru k ma gandeam numai la el...intre timp am luat o pauza...cu prietenul meu. timp in care am uitat complet de el...in timpul asta noi ne-am mai intalnit. am renuntat la pr meu pentru el.si am riscat sa pierd o prietena...(prietena lui, care imi e pr de vreo 3 ani) stiu ca e nedrept sa i fac asta... a zis ca renunta la ea.pentru mine.si i-am sp sa nu faca asta...sa o faca cand simte el. k nu mai are nimic pentru ea. in ultimul timp.parca s-a racit.eu nu stiu ce sa mai cred.si ce sa fac...ma simt f prost.cand.ne vdm pe ascuns...cand stiu ca pe ea...nu'ma ce a dus-o acasa...si vine la mine...idei.astept

4 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu e foarte bine ce ai facut...insa cu totii gresim... dar gandeste'te...cum am mai spus'o:iubitul il schimbi mai ales ca la adolescenti asta e doar o etapa din viata.Insa prietenii ti faci pe viata si nu merita sa pierzi o prietena pentru un baiat...gandeste'te ca poate ea tine la el si atunci o faci sa sufere si ea nu a gresit cu nimic in povestea asta...si tipul ala imi da impresia ca te foloseste... a vazut ca ii merge faza cu intalnitu pe ascuns si ii convine...eu zic sa renunti la el... poti gasi altul mai bun...in plus daca te'ai despartit odata de el acum un an inseamna ca a fost cu motiv...chiar merita? gandeste'te kiss

| Betty18 a răspuns:

Nu trebuia sa ii zici sa nu renunte la pr ta, iar voi sa va mai intalniti trebuia sa vezi ce face el singur fara sa ii influentezi tu deciziile ca sa iti dai seama daca chiar tine.cate fete sau amante in cazul celor casatoriti au amante care le tin cu vorbele(,, dada o sa renunt la ea trebuie sa mai astept un timp sa nu sufere, da draga o sa ma despart de ea dar acum nu sta asa bine cu nervi bla bla bla si sunt mii si mii de pretexe'')laughing

succes

| Dan a răspuns:

Nu incerca sa strici o relatie intre doi oameni mai ales daca sti pe una dintre ele, at este rau pentru voi.Succes!

| dydutszu a răspuns:

Buna! Eu cred ca trenuie sa asculti ce iti zice vocea ta launtrica! O sa iti dai tu seama ce este mai bine!