| us2sussmadchen a întrebat:

Buna tuturor!happy. am ales sa scriu aici fiindca chiar am vazut ca sunt oamenii care dau sfaturi foarte bune, si care functioneazahappy Povestea mea e.ca.am stat cu un tip timp de 3 luni pe ascuns. el avea prietena pe langa mine, mereu imi poveste doar dezamgiri din partea ei.eu l-am ascultat.prima oara am fost o prietena. apoi incetl cu incetul s-a indragostit de mine(cred). cum si eu de el. Un prieten foarte bun al meu a vb zilele alea cu el.si l-a intrebat ce planuri ar avea cu mine.si a zis ca. ii place foarte mult de mine. doar ca acolo e prietena.Intr'o seara ne-am certat.ne-am desp. dupa aia el m-a cautat.si ne-am impacat din nou(chiar daca nu ar fi trebuitsad )...pentru un timp totul a fost ok. dupa aia.am facut ce am facut.si.dupa o saptamana nu a mai dat niciun semn de viata...sad.pot.si vreau sa fiu indiferenta cand ma vede din masina dar. uneori e foarte greusad. voi ce credeti? ce avea el in cap? a simtit intr'adevar ceva pentru mine? multumesc!happy

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vad ca tu numai pe el dai vina dar din acele conflicte intre voi 2 si tu aveai vina asa ca gandeste mai bine si daca v-ati tot despartit cred ca nici tu si nici el nu avea interes in relatie.

| cryssa a răspuns:

Pai prima greseala pe care ai facut-o a fost sa ai o relatie cu un baiat cu prietena. imi pare rau, dar nu se facesad. cum te-ai simti tu daca ai fii in locul acelei fete?
a 2-a greseala a fost ca te-ai impacat cu el. ce-i in capul tau? chiar atat de mult tii la el?sad crede-ma, nu e capatul pamantului, nu trebuie sa faci atatea pentru un baiat infidel
si nici nu te mai baga in seama in cele din urma
ca sa iti raspund la intrebare, baiatul despre care vb tu nu are prea multe sinapse.nu te merita nici pe tine, nici pe cealalta fata
ai grija si u pe viitor:*

| Biencush a răspuns:

Parerea mea e ca se joaca cu tine! Daca ar fi cu adevarat dezamagit de iubita lui, s-ar desparti de ea.si chiar daca trec printr-o perioada mai proasta, e putin probabil sa o lase pentru tine, in contextul in care probabil au mult timp de cand sunt impreuna! Nu vreau sa te supar, dar e mai bine sa tai raul din radacina si sa ai o discutie sincera cu el! Daca te vrea pe tine, se va desparti de ea in favoarea ta! Daca nu, e mai bine sa iti vezi de viata ta si sa incerci sa-ti gasesti un iubit doar pentru tine! E pacat sa-ti irosesti timpul pentru o relatie fictiva! Atunci cand iubesti vrei sa-ti strigi iubirea in 4 vanturi, nu s-o tii ascunsa.De aceea ma indoiesc c-ai fi fericita in acest moment, fiind pusa pe locul doi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.nu a simtit decat atractie sexuala.de iubit o iubeste pe prietena lui.sa nu mai crezi ca-ti vei cladi fericirea pe nefericirea alteia.nu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU nu nu nu nunu

| us2sussmadchen explică:

Va multumesc pentru sfaturihappy. o alta faza a fost ca a avut curaj sa vb cu tata al meu pentru ca ei se cunosc si i-a zis la tata ca"vai.viata asta grea ca nu mai vrea "si chestiisad. si o alta faza a fost ca intr'o seara ne-am int cu un coleg si acel baiat este prieten f bun cu fostul meu.si.a doua zi colegul mi-a zis ca l-a sunat pe el.si a intrebat daca a zis ceva despre mine.sau daca am pomenit ceva despre el.sad.uoff.si de cate ori ies in oras mereu face ture pe langa mine si pe unde's eusad.