| anutza08 a întrebat:

Am inteles ca in farmacii exista niste sampoane cu o anunita substanta care coloreaza parul, ca un fel de vopsea. Vrea sa stiu si eu cum se numeste si cum se foloseste. Vreau sa ma fac negru natural, sunt satem inchis. Am glanda tiroida si de asta apelez la sompon, deja imi cade parul foarte mult.Multumesc! Funda big hug

1 răspuns:
| Madarik a răspuns:

Incearca cu henna. E o pulbere din plante 100% naturala si in combinatie cu apa devine o pasta pentru colorarea parului. Exista si pentru a obtine o nuanta de negru. Cauta mai multe pe google despre henna sau intreaba la magazinele naturiste. (exista la mai multe gramaje, de la firme diverse si pulberi de nuante diverse pentru diferite nuante)