| anonim_4396 a întrebat:

Vreau o vopsea NEPERMANENTA pentru copii. Stiu ca exista o chestie/joc de la noriel sau alta marca pentru copii care coloreaza parul, dar nu e permanent si as vrea si eu sa stiu cum se numeste. Nu e neaparat sa fie vorba de jocul/chestia pe care mi-o amintesc eu, dar vreau sa fie de copii (eu am 12 ani) si sa se ia cu apa (sau sa se ia dupa vreo 2-3 spalari). Vreau sa imi schimb culoarea parului la vara asa ca VA ROG sa imi spuneti si mie, daca stiti o asemenea vopsea (sau sampon, spray etc). Si mai spun o data: sa fie de copii si sa se ia cu apa sau alta substanta.

Răspuns Câştigător
| metinmetin4 a răspuns:

Poti sa-ti faci cu hartie creponata happy.
Pui in apa fierbinte/calda hartie rosie(exemplu) si dupa iti bagi firele sau tot parul. Iti va trebui sa ai un prosop, ca sa nu storci parul, ca atunci se va lua culoarea si u va mai ramane tot. Sau, poti sa tii-l usuci cu feonul.
Eu mi l-am facut cu hartie creponata ( si eu am 12 ani big grin ). Si s-a luat.

4 răspunsuri:
| PanaitAnaSofia a răspuns:

Hârtia creponată e cea mai bună idee

| BeaBeatriz a răspuns:

Mda...cel mai sigur si ok, este cu albastru de metil sau poti gasi la magazine sampon colorant, se duce dupa 3-4 spalari, depinde de firma.

| emi1 a răspuns:

Poti sa cumperi studioul de manichiura de la noriel, printe multe alte lucruri care le poti lua in aceastra trusa se afla si vopsea pentru copii care se duce foarte usor pe mai multe nuante
Uite un linc de unde poti sa cumperi trusa http://www.noriel.ro/noriel-studio-de-manichiura cei pe albastru.

| Claudia_Tomoiagă_2000 a răspuns:

Poti face cu fuxina. Se duce la a doua spalare happy