| hermione a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostru. Acum o saptamana am inceput o relatie cu un baiat, care imi fusese bun prieten cand eram in clasa a 6-a ( acum suntem a 10 a )- am racit legatura de atunci. Totul a inceput destul de brusc, cand el mi-a spus ca de ceva timp a inceput sa ii placa de mine. ( ba chiar s-a despartit de fosta prietena pentru ca ma placea ) M-a invitat la o intalnire, totul a mers foarte ok, au urmat altele ( zilele urmatoare ). Vorbeam incontinuu prin mesaje pe facebook pana noaptea tarziu... Dar weekend-ul asta nu prea mi-a mai scris deloc, si asta chiar m-a ingrijorat. L-am intrebat daca e ceva neinregula si mi-a spus ca totul e ok. L-am intrebat daca iesim si mi-a spus ca e ocupat toata ziua ( iar prietenele mele mi-au zis astazi ca l-au vazut cu rolele cu un prieten si sambata si duminica prin oras ). Duminica seara cand am vrut sa vorbim mi-a zis ca ii e somn si rau -era ora 9 seara si noi vorbeam acum cateva zile pana la 1-2 -. Azi la scoala l-am chemat pe hol si l-am intrebat daca e suparat pe mine sau ceva, si mi-a spus ca nu si m-a pupat. Chiar nu stiu ce se intampla, nu ii inteleg comportamentul. Simt ca ma evita, si chiar nu are motiv. Azi i-am scris pe facebook si nici nu mi-a raspuns. Am impresia ca ma evita. E un baiat foarte ok, respectuos, arata bine, e sociabil. Stiti ce as putea face ca sa nu ajungem la despartire? ( am impresia ca in orice clipa voi primi un mesaj de la el : s-a terminat ).

4 răspunsuri:
| Maioru a răspuns:

Este putin ciudat, dar poate l-ai sufocat cu prezenta ta si mesajele zi de zi.Un om (fie baiat sau fata) ajunge sa se plictiseasca intr-o relatie dupa un timp daca este sufocat de partener, mai simte nevoia de singuratate, de plimbari, distractie si cu alti prieteni.mai da-i cate un telefon, mai vorbiti prin facebook, sms, dar nu exagera si daca vezi ca nuse mai implica asta este, sunt baieti si fete pe toate drumurile.

| DeliaDelii a răspuns:

Nu prea ai ce face sau incearca sa vezi de ce are starea asta sau lasa-l sa decida ce e mai bine pentru el si poate si pentru tine pentru ca dragoste cu forta nu se poate.

| kittykatty20 a răspuns:

In primul rand, daca s-ar desparti de tine printr-un mesaj ar fi un dobitoc! In al doilea rand, eu te-as sfatui sa mai astepti un timp, sa vezi ce se intampla. Poate vrei sa il mai intrebi odata, dar incearca sa nu il sufoci, nimanui nu-i place asta. Poate are probleme personale. Sau gandeste-te bine, poate ai facut ceva ce l-a suparat! In orice caz, daca relatia nu merge, nu merge si gata. Oricum, e ceva ciudat la mijloc daca nu s-a apropiat de tine atata timp, si apoi brusc s-a hotarat sa inceapa o relatie cu tine.

| jewler6 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun... Si eu am fost puna intr-o situatie asemanatoare: am fost cu un tip, toate bune si frumoase pana cand dintr.o data ma evita, gasea mereu cate o scuza pentru a nu iesi cu mine sau sau pentru a nu vorbi. Poate ca vrea sa se impace cu fosta, sau poate ca nu vrea pur si simplu sa mai vorbiti ca sa razgandit. Nu vreau sa te superi dat trebuie sa te gandesti si la asta sad dar fi tare ca mai sunt si altii! Tu ce el mai gasesti dar el ca TINE, NU! :* bafta!