| LarisaLarisaLari a întrebat:

Am nasul mare si cred ca din cauza asta nu pot avea increde in mine sad E subtire sus si dupa la varful vine putin turtit si nu-mi place, nu iese bine in poze straight face Am primit glume proaste pe baza asta si chiar nu mai suport, daca aveam bani imi faceam operatie estetica oh go on Nu spuneti ca : " cine te place, te place asa cum esti " pe mine nu ma place nimeni oh go on Am 17 ani jumate si n-am avut niciun iubit.

5 răspunsuri:
| NAdrian a răspuns:

Buna Larisa,
Intelegem la ce te referi, fiecare dintre noi am avut unele complexe mai mari sau mai mici si mai tarziu am descoperit ca erau doar iluzii.
O sa gasesti baiatul care sa te accepte asa cum esti si sa iti arate consideratie indiferent de trasaturile tale.

Zi excelenta big grin.

| d00ris a răspuns:

Ok..deci eu nu iti voi spune ca cine te place, te place asa cum esti.Pana la urma nimeni nu se mai indragosteste de o persoana pentru ceea ce e ea.Sa fim sinceri, toti se uita prima data la aspectul fizic iar apoi, faptul ca acea persoana "frumoasa" are si un suflet frumos, este un bonus.Deci..si eu sunt fata si am 17 ani jumate, in februarie fac 18 si inca nu am avut niciun prieten. Faptul ca nu ai avut niciun prieten te ajuta sa gandesti mai matur, te pune in categoria fetelor pe care baietii stiu ca nu le pot prosti. Faptul ca ai un complex te ajuta in viata si lasa-ma sa iti spun de ce. Daca ai fi fost perfecta la fata si la corp ai fi avut o gramada de admiratori si toti te placeau pentru felul in care aratai.Iti era foarte greu sa mai crezi ca unul din acea gramada de baieti te iubeste cu adevarat..in mintea ta era doar ideea ca toti iubesc doar ce vad in exterior iar daca ai avea un sot care sa te fi cerut de sotie doar pentru ca erai cea mai frumoasa de la liceu...era nasol..pentru ca la batranete nu mai exista "era cea mai frumoasa"... Infine, tu trebuie doar sa fii multumitoare ca esti intreaga si sanatoasa.Ai fi putut sa te nasti cu un handicap, bucura-te ca singurul tau defect e un amarat de nas.Crede-ma ca exista multi baieti care au nasul ca al tau.Trebuie doar sa nu iti pierzi increderea si sa cautiwinking Sper ca ti-am fost de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Faptul ca nu ai avut niciun iubit nu are absolut nicio legatura cu nasul tau! Si stii de ce? Eu am avut nasul cam stramb dintr-o lovitura si pot sa spun ca am avut succes la baieti pentru ca nu il vedeam ca pe o piedica. Intr-adevar, am facut operatie, dar sunt aceeasi happy.
Cand un baiat se indragosteste de tine, nu se uita la nasul tau, ci la sufletul tau! Nu spun ca fizicul nu conteaza, dar conteaza si caracterul.
Tu inca nu ai intalnit un baiat care sa te merite. E ok. Ai tot timpul din lume pentru asta. Sunt fete extrem de frumoase care nu au iubit. De ce? Pentru ca nu au intalnit inca persoana de care sa se indragosteasca sau care sa se indragosteasca de ele.
Deci, uita de nas! Atitudinea conteaza! Daca tu vei da impresia ca nu te deranjeaza nasul si ca ai incredere in tine insati, iti spun ca sigur cineva se indragosti de tine. Insa, daca esti tematoare si complexata, farmecul dispare. So, capul sus si zambeste-te. Esti frumoasa asa cum esti!
Eu sunt de varsta ta si cam inteleg prin ce treci, insa, zic ca eu am avut un pic de noroc sa intalnesc pe cineva.
In plus, nu esti singura care are defecte!
Gandeste-te la Bianca Dragusanu laughing))) Si-a facut atatea operatii estetice, arata aproape ca o papusa, insa nu prea are noroc in dragostelaughing). Nu stiu daca e un exemplu tocmai bun, insa sper ca ai prins ideea big grin.
Bafta!

| MadaMadalici a răspuns:

Nu trebuie sa te simti complexata din aceasta privinta.Nimeni nu e perfect, toti avem defectele noastre care nu stau doar in aspectul fizic. Oamenii intotdeauna gasesc sa ia pe cineva la misto sau sa faca glume proaste mai ales la varsta aceasta.
Legat de partea cu iubitul sunt sigura ca nu aceasta este cauza ca nu ai avut iubit. Aspectul exterior nu este singurul care conteaza nu uita de caracter. Si eu am 17 ani si nu am avut pana acum iubit, nu fiindca nu am putut ci fiindca nu am considerat ca e baiatul potrivit. Iesi, socializeaza cu alte persoane si fi tu insati. Nu uita cine te place te place pentru persoana care estiwinking

| MariaMarty a răspuns:

Sa stii ca si eu am avut complexul asta cu nasul mare..insa dupa mult timp am invatat sa ma accept asa cum sunt..ca pan la urma cine te place, te place asa cum esti..si sa stii, odata ce tu te accepti asa cum esti, nimeni nu se va mai putea folosi de asta pentru a face glume proaste legate de asta...incearca sa lucrezi la increderea in sine ..baftawinking