| iOaNaa18 a întrebat:

Am nevoie de o idee de joc pentru un proiect la informatica despre cautarea secventiala. Trebuie sa fac ceva interactiv prin care sa explic ce inseamna si sa implic si colegii. FUNDA!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e vorba de un joc real intre voi atunci ii asezi in sir si sa tina pumnii stansi. Unul dintre eu ascunde o moneda in pumn si tu treci pe la fiecare si cauti moneda in pumn. Cand ai gasit-o te opresti.

Poti sa faci comparatii de timp ca sa exemplici timpii de executie respectiv cazurile favorabile / nefavorabile. Masori timpul daca prima persoana din sir ascunde moneda, daca persoana de la mijloc ascunde moneda si daca ultima persona ascunde moneda.