| Deeza a întrebat:

Am o proiect la chimie. Eu cu vreo 6 colegi trebuie sa prezentam o lectie care se numeste 'metanolul'. Profa ne-a dat un plan de lucru cu mai multe puncte. Ultimul punct de numeste 'fixarea cunostintelor' (pentru colegi ca sa vedem daca au inteles ce am predat noi). Aveti vreo idee cum sa procedam? (intr-un mod interactiv)

Răspuns Câştigător
| Sara a răspuns:

Da. le poti da sa rezolve un rebus interesant. care pe coloana AB cea dp mijloc sa iasa cuvantul metanol. Daca ai timp la dipozitie macar 5 zile, imi poti da si mie niste definitii si ma ocup eu de rebus daca doresti asta.
Ai mai putea face intr o punga numerele de la 1. la nr vostru de elevi de la catalog ma refer, ii dati unuia din echipa voastra sa extraga 5 biletele de exemplu, si acelora 5 care le au iesit numarul lor de la catalog, sau prenumele scris le adresezi cate o intrebare.
Mai puteti face pe foi colorate sa scrieti definitii si sa lasati spatii libere si sa completeze ei.
Sau in proiect daca e power point, cateva cuvinte importante scrieti le cu alta culoare si le atrageti lor atentia inainte sa fie atenti, si fiecare elev sau iar extrasi la sorti sa spuna cate un cuvant din acela important.
Presupun ca esti in 10, daca faci alchenii. Nu stiu, poti scrie intrebari intr o punga si sa extraga iar si fiecare cate o intrebare.
Pot elevii sa isi puna intre ei intrebari referitoare la lectie
Trebuie intai ca prin proiectul vostru sa atrageti atentia, imagini, slideuri colorate, atractive, muzica pe fundal chiar.Interesul elevilor trebuie atras ft mult. Sper ca ti am fost de folos, daca vrei sa te ajut, imi poti lasa un msg in privat, intru zilnic aici! pa pa

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Njkghngfy