| Lovelykat a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor.Deci sa incep.Am o colega(sa ii spuneam A) si imi trimitea mesaje in care mie imi spunea ca ii spune lui taicasu ca are ore de la 11 cand de fapt noi aveam ore de la 12 si se ducea la B.Imi spunea ca nu ii zice de teze, tastari. Tata mi-a citit mesajele.Si a discutat cu mama, iar mama a spus la sedinta ce se intampla cu aceasta A si cu mesajele.Si imi trimite prietena ei cea mai buna B mesaj ca o sa am probleme daca nu sterg mesajele de la A.Intrebarile mele sunt:
1.Eu am vreo o vina?(in afara de faptul ca nu i-am zis tatalui lui A mesajele)
2.Credeti ca parintii colegilor mei ma considera o parasuta?(nu sunt asa)
3.Cum pot sa ma indepartez de A?
Dau funda! Nu vreau raspunsuri la vrajeala.

Răspuns Câştigător
| HeadUpAndSmile a răspuns:

1.Nu cred ca ai vreo vina avand in vdere ca ea gresea in ceea ce facea (poate ca putei sa fi mai discreta si sa nu il lasi pe tatal tau sa citeasaca mesajele)
2.pe tine?! ce inseamna pentru tine o parasuta?
3.nu stiu daca este neaparat necesar sa te indeoartezi de A, dar daca intr-adevar vrei asta ii poti spune ei efectiv(daca iti este o prietena buna te va intelege)

| Lovelykat explică (pentru HeadUpAndSmile):

D stiu ca puteam sa fiu discreta, dar a trebuit sa cobor la magazin sa ii iau mamei ceva si am lasat telefonul in camera mea si tata a venit sa se uite la un film pe calculator si a citit.Deci,eu nu am vina nu?

| HeadUpAndSmile a răspuns (pentru Lovelykat):

Nu tocmai, tot ea este vinovata pentru tot ce s-a intamplat

| Lovelykat explică (pentru HeadUpAndSmile):

Dar,daca ma ameninta ce fac? O sa am probleme cu taicasu?

| HeadUpAndSmile a răspuns (pentru Lovelykat):

Nu are nici un motiv sa te ameninte! si de ce sa ai tu probleme cu taicasu' cand ea ar trebui sa aiba pentru tot ceea ce a facut? tu stai doar linistita si incearca sa le explici celorlalti colegi ce si cum s-a intamplat sa nu isi formeze si ei o parere gresita despre tine

| Lovelykat explică (pentru HeadUpAndSmile):

Mersii mult.:*.M-ati ajutat.Nici nu-s cui sa-i dau funditathinking

10 răspunsuri:
| Userrr a răspuns:

Nu ai dc sa ai probleme.E vina aleia.Dc sa fii parasuta? Si nu-i vina ta. Daca aia e proasta na-i cei face.Asta e asa o facut-o masa.ASta e vrajeala de copii de 4 ani.Deparca ai pati cv. Poate sa se duka si la politie.N-are ce-ti face ca nu-i o crima sau cv. DUpa parerea mea A+B=2 proaste.

| aspir69 a răspuns:

1.Da ar fi trebuit sa-i spui tatalui ei asta.
2.Nu stiu ce sa zic despre asta, dar da ar putea sa creada asta pentru ca tu "o acopereai" pe fata lor
3.Ii spui ca nu vrei sa mai ai de-aface cu ea si inchei discutia, o ignori nu o mai bagi in seama.
Cam atat pot sa-ti spun.
Bafta!winking

| Kitty20 a răspuns:

Tu nu ai nicio vina si poate parintii ei chiar voiau sa afle adevarul. Poate ar trebui sa incerci nu-i mai rapunzi la mesaje
, sa nu mai vorbesti prea mult cu ea poate nimic in afara de buna si cf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai tu vreo vină, desi e o problema desrtul de delicata. Dupa parerea mea ar trebui sa ii spui colegei tale de greseala pe care a facut prin faptul ca si-a mintit parintii, iar tu sa incerci sa iti refaci reputatia explicandule colegilor ce s-a intamplat de fapt pentru. ca poate si ei si-au facut o impresie gresita.Si ziceai ca e prietena ta cea mai buna sau ma rog era o persoana ca ea nu se pate numi prietena.Pur si simplu poti sa o ignori buna si atat nimic mai mult. sper ca te-am ajutat pup.

| bNe a răspuns:

Eu cred ca ce-l mai bine e sa discuti intai cu prietena ta si cu parinti tai.Eu m-am gandit la varianta 1. :d sper ca ti-am fost de ajutor Funda!?