| mariuswox a întrebat:

Am nevoie de un expert in jocul Mount&Blade! urgent!

Răspuns Câştigător
| mirciu1234 a răspuns:

Nu poti dupa ce cuceresi un castel trebuie sa recrutezi oameni de la sate sau sa angajezi mercenari pe care sai pui la garnizoara castelului dar primesti cancelar gratis.

| mariuswox explică (pentru mirciu1234):

Daca angajez mercenari si ii pun la garnizoara vor ramane permanent acolo?

| mirciu1234 a răspuns (pentru mariuswox):

Da doar daca nu primesti un atac si mor plus ca nu mai trebuie sa i platesti.

| mariuswox explică (pentru mirciu1234):

Si cum fac sa am mai multe sate? am doar un sat!

| mirciu1234 a răspuns (pentru mariuswox):

Satele sunt atasate de castele castelele mai mari au 3 sate iar cele mai mici au doar unu (daca joci mount and blade warbard).

| mariuswox explică (pentru mirciu1234):

Ok deci trebuie sa cuceresc un nou castel ca sa pot avea mai multe sate!
Joc mount and blade nu warband
Apropo exista vreun loc unde pot sa vad cu cine am pact si cu cine am razboi?

| mirciu1234 a răspuns (pentru mariuswox):

Trebuie sa ai level 30 iar dupa ce cuceresti castelul te duci la o femeie in sala tronului (Lady...)si dai tot pe prima.Succes.

| mariuswox explică (pentru mirciu1234):

Eu am jocul (mount&blade) descarcat trial de pe steam
Am pus un seryal key si acum il joc full
Dar am descarcat si mount&blade Warbant cum fac sa il joc si pe el full?
am seryal key dar la asta nu imi pare nicaieri sa il bag!

| mariuswox explică (pentru mariuswox):

Si as putea sa schimb modul? daca il am pe steam?

| mirciu1234 a răspuns (pentru mariuswox):

Daca te referi la casuta acea curent module da exista tot felul de module eu il am pe native dai un sarci pe google ori incearca aici http://www.mbrepository.com/category.php?id=1

| mariuswox explică (pentru mirciu1234):

Eu am jocul (mount&blade) descarcat trial de pe steam
Am pus un seryal key si acum il joc full
Dar am descarcat si mount&blade Warbant cum fac sa il joc si pe el full?
am seryal key dar la asta nu imi pare nicaieri sa il bag! ma poti ajuta?

| mariuswox explică (pentru mirciu1234):

Cum ajung vasal?
si ce se intampla daca am o buna relatie cu un lord?
ce benefici am?:

| mirciu1234 a răspuns (pentru mariuswox):

Da fi atent descarci crackul si il copiezi in joc.

| mariuswox explică (pentru mirciu1234):

Cum ajung vasal?
si ce se intampla daca am o buna relatie cu un lord?
ce benefici am?:?

| mariuswox explică (pentru mirciu1234):

Cum ajung vasal?
si ce se intampla daca am o buna relatie cu un lord?
ce benefici am?:? s

| mirciu1234 a răspuns (pentru mariuswox):

In primul rand trebuie sa ai lv 25 iar apoitrebuie sa cuceresti toate castelele dintr-o culoare vei ajunge vasal peste toti supusi care erau supusi de acea culoare.Beneficile sunt ca nimei nu va putea sa te atace (regi peste care esti vasal) de asemenea daca stai o luna vasal peste acele castele vei putea lua taxa(scuse petru ca te-am facut sa astepti)

| mariuswox explică (pentru mirciu1234):

Castelele? ok dar toate si cele mari? sau doar cele mijloci care au cate un sat?

| mirciu1234 a răspuns (pentru mariuswox):

Toate cele mari dar si mici.

| mariuswox explică (pentru mirciu1234):

Cum sa incep? adica incep sa fac misiuni sau fac trupe si ma pregatesc sa iau un castel tu cum procedezi la inceput?

| mirciu1234 a răspuns (pentru mariuswox):

Fa misiuni e mult mai simplu.

| mariuswox explică (pentru mirciu1234):

Cum imi pot schimba numele inperiului? adica este vaegirs rebels ...etc pot sa il schimb?

| mirciu1234 a răspuns (pentru mariuswox):

Nu se poate. Sorry.

| mariuswox explică (pentru mirciu1234):

Cum poti deveni rege?
.Cum te poti casatori?
.Pot mari harta?

| mariuswox explică (pentru mirciu1234):

Ma poti ajuta cu ceva?

26 răspunsuri:
| mirciu1234 a răspuns:

Da spune ce vrei.

| mariuswox explică (pentru mirciu1234):

Dupa ce cuceresc un castel cum fac trupe sa il apar?
Inafara sa angajez mercenari...

| AndreiuZz a răspuns:

Salut am o intrebare cum poti cuceri un castel?