| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de voi fetele urgent. Mie luni trebuia sa imi vina problemele. Astazi este duminica, si menstruatia nu a aparut. Precizez ca nu vine niciodata regulat, dar niciodata nu intarzie ataaat. Am avut contacte sexuale, dar ne-am protejat. Am cautat pe internet alte cauzesa vad de ce intarzie dar nici una nu mi se potriveste. Nu am simptome gen ca as fi gravida dar totusi nu stiu de ce intarzie atat sad aveti voi alte sfaturi sau ceva? va rooog :* funda la cel mai bun rasp love struck

4 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Pai pot fi mai multe cauze :
-stresul
-oboseala
-unele medicamente
-insomnia
-- Schimbarile radicale ale programului sau stilului de viata
-Alimentatia si in special dietele drastice
- Efortul fizic excesiv fara ca femeia sa fi fost obisnuita cu un asemenea nivel de epuizare fizica
- Unele boli: diabet, boli hepatice, afectiuni endocrine, chiar si TBC;
- Ingrasarea
- Slabirea unui numar de peste 5 kg intr-un timp foarte scurt
Daca trece o luna si inca nu ti-a venit, trebuie sa mergi urgent la doctor.

| NorishorPhufos a răspuns:

happy mai asteapta, o data e ca niciodata si e normal sa-ti intarzie cu mult. Mai asteapta o saptamana doua j daca nu iti vine fai un test de sarcina ca sa fii sigurawinking papa

| BlueLifeOfficial a răspuns:

Lasand deoparte ce este pe net, menstruatia intarzie si de la oboseala si daca esti stresata ca inca nu ti-a venit. Stai linistita ca o sa iti vina. Si mie mi-a intarziat 10 zile

| arrondelissant a răspuns:

De la caldura ti-a intarziat! Stai calma. Daca v-ati protejat si ati facut-o cum trebuie atunci nu ai de ce sa te nelinistesti!