| AmyMalik a întrebat:

Am nevoie urgenta de un sfat care merge pentru a scapa de un cos pana maine, va roooog!crying(

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu poti scapa atat de repede de un cos. Daca vrei iti recomand sa incerci crema activa Acne Out. Pe mine m-a ajutat. Important este sa nu-l storci fiindca risti sa te ranesti si o sa ramai cu semn. Poti sa incerci sa-l ascunzi cu putin corector verde peste care pui unul de culoarea pielii apoi fondul de ten.

| Ara997 a răspuns:

Daca e profund, pune gheata local si las-al in plata domnului- se resoarbe, daca e copt si adunat, fa baie calda sau stai cu fata in abur sa se deschida porii si incearca sa-i arati calea spre iesire. cu buricele degetelor nu cu unghia
pe urma gheata pentru descongestionarea locului.
daca l-ai jumulit deja si ai rupt si pielea, da-i cu cutaden sau praf de sulfamida sau orice usuca local jumulitura aia. iar maine un corector ceva peste cojita -sa n-o rupi mai bine o "aduci " la culoarea pielii
bafta