| MeAndMe1000 a întrebat:

Am o fata la scoala cu care am fost buna prietena acum 1 an.De fapt am fost trei prietene, acum acea fata, mi-a furat-o´ pe prietena mea cea mai buna din clasele I-IV in sensul ca mereu cand pleaca acasa merge cu ea, cand vreau sa vorbesc cu ea se baga si nu ma lasa sa vorbesc si la unele ore se muta cu ea in spate fara sa imi dea prilej de comunicare.In clasa a cincea am fost nevoita sa ma indepartez de ele doua si mi-am facut o noua prietena cu care am multe lucruri in comun.Azi la scoala, cea care m-a indepartat de prietena mea din clasele I-IV a venit la prietena mea cea mai buna si a intrebat-o daca vrea sa stea cu ea in banca, cand stia foarte bine ca eu stau cu ea in banca.Prietena mea cea mai buna a refuzat.In urmatoarea pauza, acea fata vine la mine si ma intreaba tot felul de lucruri aiurea, de exemplu:-Ce jocuri joci?;-Ce mai faci?;-Am voce ca sa pot canta? M-a enervat la culme! Apoi ma intreaba:-Vrei sa stai cu mine in banca? Normal ca am refuzat!
Crede-ti ca aceasta fata vrea sa ma desparta pe mine si pe prietena mea cea mai buna? Am motive sa cred asta pentru ca si in clasa a cincea a inventat niste povesti ca sa ma faca pe mine sa nu mai fiu prietena cu ea.

1 răspuns:
| ioanaioana a răspuns:

Dupa parerea mea astea sunt niste jocuri copilaresti,spune-i direct in fata ca orice ar incerca sa faca tu nu o sa te lasi doborata si nu mai baga de seama daca cineva iti ia prietena sau nu, fii mai sociabila, imprietenestete cu mai multe persoane