| LeeMaya a întrebat:

Am o problema de,, gelozie"

eu in clasele 1-4 aveam foarte multi prieteni, toata clasa ma placea (chiar toti ) si in clasa a 5-a a aparut o fata la noi in clasa care ma enerveaza rau de tot, toti baietii din clasa sunt cu ochii pe ea, vorbesc de ea ca e frumoasa, un baiat chiar s-a mutat cu ea in banca (si eu cand am intrebat : vrei sa stai cu mine?, a refuzat).
Dar si eu simt ca parca as fi mai urata, nu stiu de ce vad asta, dar parca orice fata din scoala m-ar intrece, acum nimeni nu mai vorbeste cu mine... si chiar nu avea cine sa ma ajute de aceea am apelat la TPU happy
deci pe scurt intrebarea mea este:
1. Cum pot sa devin cine am fost odata? (din povestea de mai sus ) -Stiu ca sunt competitiva happy
2. Cum pot sa ma fac mai frumoasa (insa fara machiaj - ca totusi suntem la scoala laughing ), ceva simplu de piele, de fata, de par?
fundita!

Răspuns Câştigător
| Anonimus12345678 a răspuns:

1.incearca sa iti faci un prieten si sa stai foarte mult cu el si apoi mai fa-ti un prieten sau chiar doi(sa iti fie cei mai buni prieteni)
2.incearca sa iti cumperi haine mai ochioasas asa or sa te placa mai mult dar sunt sigur ca cei cu minte nu se vor uita ce este pe din afara ci ceea ce este in suflet
FUNDA? happy

| LeeMaya explică (pentru Anonimus12345678):

Mersii ...am sa incerc!