| dennys14 a întrebat:

Am o intrebare)) daca am fumat timp de 2 luni cam 4 pachete de tigari, plamanii mei cam cum ar arata? Si isi revin la complet in 3/4 luni?

7 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Depinde de varsta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1.Ca un teren de fotbal după ce ai dat foc la gazon.
2. Nu.

| FreddieM a răspuns:

Nu as fi in grad sa îți spun cât ești esti afectat dar as putea să-ți dau unele cifre ca sa realizezi,, costurile'' țigărilor fumate.
Ai fumat 240 de pachete in doua luni la preț mediu 15 lei=3600 lei
Considerand 6 minute timpul mediu de fumat al unei țigări, ai petrecut fumand 8 ore pe zi.
Considerand ca o țigară îți consuma 11 minute din viața, vei muri cu 36 de zile mai devreme.
Cheers

| dennys14 explică (pentru FreddieM):

La faza cu scurtatul vietii, nu prea as crede ptc stii ce spun sunt f multi care au ajuns batrani 80/90 ani si fumeaza din copilarie si nu au muritlaughing

| dennys14 explică (pentru FreddieM):

Si ai inteles gresit, nu am fumat 240 am fumat cam 5 ca am mai luat unu, da le am lasat

| FreddieM a răspuns (pentru dennys14):

Dacă nu fumau ar fi prins suta. laughing)
Cheers

| LostForForever a răspuns:

Nu știu dar sigur îți distruge sănătatea in timo o sa vezi acum nu știu