| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare legata de simptomele premenstruale.
Cu o zi inainte de prima menstruatie, adica cu o zi inainte sa imi vina ciclul, ce simptome am? Greata, ameteli... ce? Vreau sa stiu ca sa ma gandesc cam cand.

Celui mai detaliat raspuns ii dau funda!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde de organism... unele fete pot sa aiba dureri ingrozitoare si stari de ameteala sau depresie, altele pot sa nu simta absolut nimic in perioada asta.Deci nu iti poate spune nimeni exact.

| PiinkSmiile a răspuns:

Depinde si de organism.
De exemplu eu n-am simtit nimic, fata de alte fete care aveau dureri ingrozitoare de burta si ameteli.
Mai multe detalii aici: http://www.calmens.ro/menstruatie.php