| Tuca a întrebat:

Am o intrebare pentru fete
Am sani destul de mici avand in vedere qa am 16 ani mi-a venit ciclu acum 4 ani.
Port sutien de foarte mult timp, acum ceva timp nu am mai purtat timp de 1 luna sa zic si am observat oarecum schimbari dar dupa am inceput sa port iar si parca s-au micsorat.
Ma simt nesigura pe mine / prost daca nu port sutien, si nu port sutien strans sa sugrum sani ca sa para perne.

Răspuns Câştigător
| madulici31 a răspuns:

Buna! si mie mi s-a intamplat la fel. cat timp am purtat sutien nu miau crescut sani ba chiar mi sau micsorat toti mi-au spus ca e de la sutien.acum nu mai port sutien si au inceput sa imi creasca din ce in ce mai repede

funda plz:X

5 răspunsuri:
| lola a răspuns:

laughingfetelor, sutienul nu are nicio legatura cu micsorarea/ oprirea din crestere a sanilor.Si pufuletii mai ales...
Sanii sunt diferiti de la fata la fata.De obicei fetele mai slabute au sanii mai mici dar nici asta nu e batut in cuie.Nu esti ciudata nici bolnava... o sa creasca atat cat trebuie si cand trebuie.
Poate sa tina si de gena. Daca mama/ bunica au sani micuti este destul de probabil sa ii ai si tu asa.
Daca te simti mai bine iti spun niste idei pro sani mici.
1.Nu iti sar in fata de fiecare data cand fugi dupa autobuz
2.Mai putine dureri de spatehappy
3.Nu risti sa iti dea pe afara cand dansezi mai zvapaiat sau cand iti este lumea mai larga
4.Iti gasesti tot timpu sutiene dragute.[de la C in sus de obicei gasesti numai clasicele negre cu ceva danteluta sau albe simple, etc.asta sub 30 de lei]
P. S. Nu renunta la sutien.

| aalwayss a răspuns:

Pai ...sutienul cica. incetineaza cresterea sanilor.

| andreea_3445 a răspuns:

Nu e ceva iesit din comun.pana la 20 de ani corpul se dezvolta.si eu am aceasta problema, dar nah.am vorbit si cu altii de problema asta si solutia este sa astept...am mai auzit ca iti cresc sanii de la pufuleti.nu stiu daca este adevarat, dar merita incercat.in privinta cu sutienul nu cred ca ti micsoreaza. eventual ti impiedica din a mai creste... dar depinde de ce sutien porti. unul sa nu iti stranga sanii foarte tare ar fi ideal. daca te.am ajutat da te rog o funditawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uratule

| sebilica a răspuns:

Am gasit un site despre iphone apps si vreau sa stiu daca cineva a folosit acest site: http://www.bestappiphone.com