| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica intrebare. Am 17 ani, visar parea normal sa stau cu o fata de 13 ani?

20 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde ce vrei să spui prin "să stau cu ea".

Să o placi şi să o ţii de mâna nu cred că e vreo crimă. Dar nu-i distruge copilăria! Pentru relaţii sexuale este încă prea mică, iar tu în acest caz peste un an rişti să răspunzi legal, pentru că s-ar numi "viol", "pedofilie" (indiferent dacă fata pare să-şi dea acordul sau nu).

Mai bine caută-ţi pe cineva mai apropiat de vârsta ta sau aşteapt-o şi dă-i timp să crească! Când amândoi veţi fi majori, diferenţa de 4 ani va deveni irelevantă.

greece12
| greece12 a răspuns:

Sincer,nu...
Tu n-o vei putea intelege pe ea si ea nu va putea sa te inteleaga pe tine, dupa ce va trece prima curiozitate.
Ea e un copil inca, tu aproape barbat, nu prea aveti nimic in comun acum.
Daca erati majori amandoi, nu ar fi contat o diferenta de 4 ani, ar fi putut fi foarte atractiv chiar!
Dar cat timp sunteti minori, varsta conteaza afurisit de mult!
Imi pare rau...

| wolder a răspuns:

Nu
diferenta de gandire

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

E cam mica chiar daca e ea mai dezvoltata, gandirea o tradeaza
eu n-as putea sa stau cu una mai mica cu un an ca mine, mi se par prea imature laughing

| LineGuide a răspuns:

In principiu nu, pentru ca ea vede limitat lucrurile, pe cand tu esti mai deschis, si de asemenea si restrictiile parintesti sunt altele, posibilitatea de a-ti oferii ceva in schimbul a ce-i oferi tu, si multe, multe altele.
Mult noroc!

| RAY a răspuns:

Daca vrei sa fi la racoare la vara desigur ca da, ce naiba nu ai gasit una de ani tai fix cu o copila te pui vrei sasi distrugi viata ce gandire poti avea abtine-te de la prosti fa-ti ceva cu viata ta

| OnuOnulică a răspuns:

Salut

Nu este normal ca la varsta ta de 17 ani sa stai cu un copil de 13 ani.
Asta e pedofilie...
Plus ca te poate reclama si la politie parinti ei.

O zi buna!

| Felys a răspuns:

S-ar putea sa vrei mai mult decat sa stai cu ea si ea nu e pregatita pentru ce nevoi ai tu, daca aveai 30 ai erai cu o femeie cu 4 ani mai mica nu era nici un fel de problema dar in cazul vostru e mai bine sa o lasi sa isi traiasca copilaria, ramane-ti doar amici si atat

| Alcyon a răspuns:

Daca nu ajungeti la sex, da. Crezi insa c-o sa rezisti sa stai asa cu anii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atata timp cat exista dragoste intre voi nu vad care e problema(parerea mea)winking

| Jony123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai mai pe bune? tu ai putea iubi o pustoaica d 13 ani? ce poti vedea in ea ca si femeie?

| anonim_4396 explică (pentru Jony123):

Ce vreau eu happy atata timp cat simt ceva pentru ea nu are cine sa ma desparta de ea(parerea mea happy )

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Nu, asta da dovada ca esti cam inadaptat social. In plus, tu la anul devii major si nu mai ai voie sa te atingi de ea (dpdv legal)
Daca ea ar fi avut 18 si tu 22 atunci era ok. Dar ea nici macar n-are buletin si nu stie pe ce lume traieste (nu ca tu ai sti dar este totusi o diferenta)

| lex79 a răspuns:

NU!

| Rooobi a răspuns:

Fai ce vrei e viata ta. Tu alegi. Sa nu te intereseze ce cred cei din jur important e sa fii tu fericit. Dar totusi gandeste-te ca ea e un copil.

| IoanaSorina a răspuns:

Da, nu conteaza varsta! Daca va iubiti, ce poate fi mai frumos? straight face

| NoisyDream a răspuns:

Prietene, nu mi se pare prea ok, fara sa luam in considerare prejudecatile celor din jur gandeste rational, la varsta ta ce sa faci cu copila aia, tu la varsta ta ai alte prioritati si gandesti mai matur asa ar trebui si ai putea avea si alte probleme eventual cu parintii ei happy

| Electro622 a răspuns:

Nu trebuie sa te gandesti daca e normal sau daca vrei tu, intai verifica daca parintii au vreo problema (ai ei mai ales) si pana la urma daca nu esti cu rele intentii de ce nu, atat ca sa ai grija ca are totusi 13 ani...si in caz ca nu mai vr sa fii cu ea o sa fie tare naspa pentru ea mai ales la varsta asta..deci in concluzie n-ar fi normal, funda? big grin

| TudorGamer a răspuns:

Nu! daca o iubesti (in cazul in care iti e iubita) sau daca te intelegi super bine cu ea si nu va certati e complet normal frate!

| JohnnyHelpsYou a răspuns:

Nu, normal ca nu laughing, stai cu una de varsta ta, doamne straight face