| anneblackberry a întrebat:

Am o mica problema, am 16 ani si prietenul meu are 21 de ani si suntem de 3 luni impreuna si ieri cand am fost la el acasa, mi-a propus sa facem sex (cica pentru baietii de varsta lui conteaza foarte mult asta intr-o relatie), si era cat pe ce sa se intample atunci.Mi-e foarte frica sa o fac.Ma gandesc ca poate dupa asta se va desparti de mine.Astept sfatul vostru!

5 răspunsuri:
| sunetul a răspuns:

Sfat? Folosi-ti prezervativu.
Daca are pe altcineva se va desparti de tine.
...esti minora.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Deci, sau e smecher, sau sta cu tine doar pentru sex. Te vede cam inmatura, parerea mea. Este foarte putin, dupa abia 3 luni. Iti spun eu (sunt intr-o situatie asemanatoare cu tine) ca baietii de varsta lui POT traii fara sex. Daca se va despartii de tine, nu isi da seama ce a pierdut. Cred ca ar fi mai bine sa astepti. Daca vrei mai multe sfaturi, orice, lasa un mesaj pe TPU, si iti dau id. Bafta!

| Ciuuf a răspuns:

Auuu!
Ai grija ce faci. Uite anneblackberry, stai cu el de doar 3 luni! Foarte putin timp.Ar trebui sa stai cu el vreo 1-2 anisa vezi de ce e in stare.Nu-ti zic cu rautate.
Si ce-i mai important:
NU FOLOSI PREZERVATIV, NICI UNUL NU E DE CALITATE!
Daca se va sparge, si vei ramane gravida?
AI DOAR 16 ANI!
Parerea mea este ca nu e bine

| AalaBalaPortocalaa a răspuns:

Pai. Eu cred ca nu ar trebui sa te grabesti.Asteapta pana esti pregatita, iar daca el nu va intelege asta, inseamna ca nu te merita.

| anneblackberry explică (pentru AalaBalaPortocalaa):

Eu una nu ma grabesc, dar nici nu vreau sa ma despart de el si voi fi nevoita sa fac... cu el...