| AbstractDoll a întrebat:

Am o mica problema. Am venit intr-o zi acasa din oras si am fost intr-un bar si miroseam a tigari [recunosc eu fumez],iar cand am ajuns acasa mama m-a mirosit si a zis ca miros si in gura [dar miroseam a narghilea, in fine]. Acum ma tine inchisa in casa si mai am putin si o iau razna fiindca asta s-a intamplat la inceputul vacantei si de atunci nu am mai iesit. Vreau un sfat va rog! puppy dog eyes Btw, am mai folosit scuzele de tipul "acolo se fumeaza", "prietena mea a fumat ", iar ea stie ca am fumat mai de mult si ca m-am lasat. So, e un caz mai dificil. P.S. dau funda!

6 răspunsuri:
| misu2315 a răspuns:

Ai tras fum in plamani e ceva normal. Tu nu vezi particulele de fum de prin aer (doar daca sunt adunate la un loc) s acele particule au ramas la tine in gura.

| AbstractDoll explică (pentru misu2315):

Mdaa.dar asta nu schimba cu nimic starea sau situatia mea.

| Cosmin86 a răspuns:

Eu te-as tine si mai mult, la varsta ta e stupid sa fumezi.

Daca esti atat de redus mintal cat sa fumezi pana ai plamanii dezvoltati, atunci iti meriti soarta

| allison20 a răspuns:

Vorbeste cu mama ta ca intre fete si spune-i ca esti responsabila pentru ceea ce faci. trebuie sa aiba incredere in tine si arata si tu respect fata de ea, poate simte ca v-ati mai indepartat. data urmatoare cand mergi undeva, incearca sa eviti locurile unde se fumeaza, ca sa nu mai mirosi a fum cand ajungi acasa. astfel, isi va schimba parerea.

| SageKid a răspuns:

Da nu inteleg faza cu inchisul in casa, pai ce crede, dupa 3 sapt nu o sa mai fumezi? Daca ai parinti dificili, nu prea o s-o scoti la capat...

| Bordey_valy_1969 a răspuns:

Spune-i ca este pana la urma vorba de sanatatea ta si numai tu esti in stare sa iti schimbi conceptiile, iar asta este doar o etapa a vietii talein care nu selectezi tocmai lucrurile bune. spune-le parintilor tai ca si ei au avut aceste perioade mai mult sau mai putin placute, iar ei nu au fost pedepsiti asa de aspru. fundita?