| IlKvK a întrebat:

Am o mica problema: Noaptea, visez ceva si dimineata, cand ma trezesc nu-mi mai amintesc ce am visiat (dar stiu sigur ca am visat). Ce as putea face ca sa-mi amintesc? big grin

Răspuns Câştigător
| fCD a răspuns:

Ai nevoie de un jurnal de visewinking. Am avut unu da mamei nu-i placea ca la 3 dim aprindeam lumina sa scriu laughing

7 răspunsuri:
| Helvete a răspuns:

Si eu mai patesc asa, dar am observat o chestie interesanta: pe parcursul zilei urmatoare, intervine ceva, un cuvant, imagine sau persoana care ma face sa imi amintesc intr-o secunda ce am visat, imi declanseaza exact amintirea visului. Dar de fiecare data. Si oricum uitam jumatate din ce am visat, in legatura cu asta nu cred ca avem ce sa facem. Sau incearca sa scrii pe ceva tot ce-ti amintesti, cuvinte, ce simteai, etc.

| AnonimA a răspuns:

Nu stiu laughingsi mie mi se intampla la fel uni spun ca uitam ca am visat pentru ca ne uitam pe geam cum ne trezim nu stiu sg daca e asa... da eu cand vreau sa imi amintesc ma gadesc intruna la ce mai tin minte din vis sh tot asa si imi amintesc un pic kate un piclaughingda nu functioneaza tot timpu

| Kira9747 a răspuns:

Nu sunt sigura ca o sa iti amintesti, este dovedit stintific ca mai bine de 50% dintr-un vis se uita pana dimineata, sau tot, la un moment dat o sa iti aduci aminte macar o parte din el

| KidoSmart a răspuns:

Sa nu te mai uiti dimineata la cer:*

| Robert5678 a răspuns:

Si eu patesc acelasi lucru, insa noapte dupa ce visez ma trezesc, stiu sigur ce am visat, dar ma culc inapoi, si dimineata nu mai stiu.Incearca sa iti notezi pe o hartie ce ai visat cand iti amintesc, daca ai momente in care iti amintesti.

| icetee a răspuns:

Este foarte normal sa ti se intample asta.si cateodata, simti ca ai da orice ca sa iti amintesti. Uneori, chiar nu iti mai poti aminti, dar daca mai tii minte chiar si un mic detaliu din acel vis, concentreaza-te pe el.si sigur iti vei reaminti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se intampla pentru ca te uiti pe geam sau vorbesti cu cineva imediat ce te-ai trezit sau o lom pe termeni stintifici : dupa cum sti noaptea creierul sterge anumite lucui din capul nostru si ne arata cel putin 3000 de vise pe noapte pastrand doar unul sau doua in amintirile noastre dar tu dupa cum spui cred ca ti le sterge si palea.