| Cataclysm a întrebat:

Nu am stiut exact la ce categorie sa pun intrebarea.In fine, de foarte multe ori nu visez noaptea.Nu stiu daca uit ce am visat, ma trezesc dimineata si nu imi amintesc sau nu am visat.Ar putea fi ceva neinregula?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alynutzaaa a răspuns:

Nu e nimic in neregula! De fapt visele sunt urmari ale relaxarii creierului, de multe ori ni se intampla ca in visele noastre sa amestecam diferite intamplari de peste zi deoarece in momentul in care visam creierul nu mai tine intreaga activitate sub control iar cantitatea de informatzie de peste zi o ia razna!

Se intampla sa uiti visul deoarece atunci cand te trezesti, faci o trecere brusca de la cvea ireal la realitate! Nu te speria, cand visezi inseamna ca visul tau e profund!

4 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Nu e nimic neinregula. Eu de ex visez si 3 vise pe noapte, si imi amintesc unul complet iar celelalte doar inceputurile sau deloc. stai calmhappy

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Nu, nu e nimic grav. Probabil esti tu mai uituc sau ai e numai pentru o perioada. Stai calm, nu e capat de tara!

| edisonn a răspuns:

Se zice ca, daca te uiti spre geam cand te trezesti nu poti sa iti amintesti visul...cred ca oricui i s-a intamplat sa uite visele. e ok!

| matzakitty a răspuns:

Din cate stiu eu visezi in fiecare noapte, insa uneori nu iti amintesti. incearca sa nu te trezesti cu fata spre geam, lumina te face sa uiti visul