| ClAuDYu10 a întrebat:

Am o mica, sau mare problema as putea spune sad
Azi la ora de mate, domnul profesor mi-a scazut la purtare 2 puncte din cauza ca i-am spus 3 cuvinte colegei mele de banca care m-a intrebat daca am iesit bine intr-o poza. Termin clasa a 8-a iar acum cateva saptamani am facut niste poze iar astazi ni le-a adus si eu i-am spus colegei mele doar 3 cuvine "Am iesit bine".
Sunt foarte suparat fiindca alti colegi de ai mei vorbesc intr-una in timpul orei de mate si nu le scade nota (media) la purtare iar la mine este prima data cand am nota (media) la purtare scazuta. NICIODATA pana acum nu am mai avut la purtare mai putin de 10 si imi vreau inapoi acele 2 puncte scazute la purtare. Ce masuri pot lua in acest caz? URGENT!
Trebuie sa ma duc la scoala cu un parinte sa vorbeasca cu profu? Trebuie sa ii fac reclamatie?
Raspunsuri SERIOASE va rog
Va dau FUNDA, VOT ce vreti numai sa ma ajutatiwinking

Răspuns Câştigător
| EdDyStyl3 a răspuns:

Stai Linistitwinking A pus in catalog 2 puncte la purtare cu creionu care le va stergeoh go on, ti le-a pus ca sa se faca liniste in clasa in ora respectiva:p daca nu ti le sterge vorbeste cu diriginta/dirintele tau si explica-i situatia. Si in plus nota la purtare nu se scade asa usorlaughing trebuie ca toti profesorii+director sa se stranga si sa faca un fel de vot, mai ales ca esti in clasa a 8 a.

5 răspunsuri:
| 5a a răspuns:

Fi mai serioasa nu are cum sa-ti scada 2 puncte la purtare numai de atat, nu scade 2 puncte la purtare nici daca l-ai lua pe unu-l la bataie. Ori a scris cu un creion, ( ca apoi sa stearga ) ori numai s-a facut. Si daca era sa-ti scada 2 puncte la purtare trebuie sa fie de fata si directorul, trebuie o semnatura de la el.
Eu am terminat scoala, asculta-ma ca stiu ce vorbesc, am avut in generala/liceu numai colegi salbatici care isi scoteau dintii unu la altul si na mai patit nimeni nimic. Stai mai calma nu mai fi atat de naiva. pup

| ClAuDYu10 explică (pentru 5a):

Ba mi-a scazut cu adevarat fiindca tot astazi dupa ora de mate a urmat ora de romana si m-a intrebat de ce am 8 la purtare, apoi i-am zis "Pentru ca i-am spus 3 cuvinte colegei mele de banca" si nici ei nu i-a venit sa creada :-o
PS: Apropo eu sunt baiat, nu fata ca sa-mi spui serioasa, naiva. Trebuia sa-mi spui serios, naiv straight face

| 5a a răspuns (pentru ClAuDYu10):

Am crezut ca esti fata nu stiu ce am vazut la nick tau de am avut impresia. Da in legatura cu punctele la purtare vezi daca si maine persista situatia incearca sa stai de vorba cu el daca nici asa nu merge faci frumos reclamatie la director ori cum e la sfarsit de an n-are ce sa-ti mai faca proful respectiv. Poate asteapta sa mergi cu un plic de bani : ))))

| 340kll a răspuns:

In primul rand vorbeste cu dirigintele si explica-i situatia. Daca nu rezolva nimic vorbesti cu directorul, sau poti spune parintilor sa vina sa vorbeasca cu proful sau cu dirigintele/directorul scolii.In primul rand tu ar trebui sa iti ceri scuze fata de profu de mate.

| ClAuDYu10 explică (pentru 340kll):

Pai de ce crezi ca nu i-am spus nimic dupa ce mi-a scazut acele 2 puncte? Fiindca imi scadea si mai mult sau ma dadea afara din clasa. Asa a facut si cu alti colegi de la mine at wits' end