| bunicisibuni a întrebat:

Ajutor! Azi nu am avut uniforma pentru ca mi-am pierdut cravata, iar camasa(amandoua) erau unde. Si la intrare in scoala o profesoara ma trecut pe un carnetel. Imi scade oare nota la purtare? Regula la clasa e la 10 zile fara un punct scazut mai am 4 in carnetul colegei. Ce ma fac? Vreau sa intru la un liceu pe mate-info. Daca imi scade nota la purtare?

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nota la purtare e = 0 atata timp cat nu ai 6 pe ambele semestre, pentru ca atunci ramai repetent. Daca ai 6 pe primul si 10 pe al doilea treci clasa. Chestia cu nota la purtare e doar ca profesorii sa controleze evevii mai usor.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu cred ca pentru asa ceva iti va scadea nota, sunt doar avertizari!
Ai grija ca pe viitor sa ai cel putin o camasa curata.
Sunt reguli care sunt usor de urmat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fie cretini sa-ti scada nota la purtare doar pentru atat, mai ales ca nu esti la liceu. Daca n-o violezi pe vreuna sau nu bati pe vreunul atunci nu ai de ce sa iti faci griji.

| SiLaS a răspuns:

Nu iti scade nota la purtare pentru asta ma esti nebun laughingStai calm mai ales daca nu esti la liceu, 1-8 doar te sperie.Si eu am avut nota scazuta la purtare dar doar cu creionu sa ma sperie da ma durea in... ca stiam ca e la vrajeala

| SenaKmftw a răspuns:

Nu fi ingrijorat doar te sperie.Eu am avut nota scazuta cu, creionul mereu si mereu imi iesea 10.