| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena extrem de buna, in fata careia am calcat stramb de mai multe ori. I-am promis ca o sa iesim si ca vin la ea, ca ne intalnim si de mai multe ori am anulat...ea l-a inceput nu a zis nimic, apoi a inceput sa se cam supere. Astazi trebuia sa ma duc la ea ca sa vorbim despre un baiat, pe care eu il plac, si care e varul ei. Eu nu am mai putut sa ajung la ea pentru ca am avut probleme acasa si in acelasi timp m-am cam "certat" si cu baiatul ala.
Cand prietena mea a aflat ca nu mai vin a asociat cearta cu baiatul ala fiind singurul moviv pentru care nu mai vreau sa vin. Ea acum crede ca vreau sa ma intalnesc cu ea doar ca sa o folosesc sa ma vad cu baiatul ala. I-am lasat o groaza de mesaje sa ma ierte si am recunoscut ca sunt o vaca si nesimtita si am zis ca nu o folosesc, si ea pur si simplu mi-a ignorat scuzele si a zis sa nu-i mai dau mesaj. Ea maine pleaca la Bucuresti, unde sta si eu nu o sa o mai vad decat peste o luna, cel putin. Ce sa fac!
Ps: nu m-am dus la ea pentru ca ne despart 18 kmhappy desi i-am promis ca o sa vin, am anulat in ultimul moment, dupa ce s-a facut sperante!
HELP!

Răspuns Câştigător
| sweetrose24 a răspuns:

Este o situatie destul de delicata, si eu am trecut prin ceva asemanator.Nu stiu ce fel de prietena este ea, dar daca ti-a ignorat scuzele nu este o prietena prea buna, dar asta nu este treaba mea, Sfatul meu este sa o mai suni inca o data si sa ii vorbesti din suflet si sa-i spui ce inseama ea pentru tine ca prietena, aduti aminte de fiecare moment in care a fost alaturi de tine si spune-i ce a insemnat acele clipe in care te-a ajutat.Cel mai important la o prietenie este sinceritatea (si nu uita nu merita sa iti pierzi prietena cea mai buna pentru un baiat). Bafta

1 răspuns: