| Paulaskumpha a întrebat:

Am o prietena nebuna vrea sa se sinucida pentru un baiat si a spus ca vrea sa iee 20 de pastile de diazepam...sa ma agit? poate sa moara?

3 răspunsuri:
| Maioru a răspuns:

Trebuie sa o intelegi ca nu este nebuna ci are o deceptie in dragoste. Daca iti este prietena trebuie sa o ajuti sa nu o lasi sa faca fapte nesabuite.Va mai avea deceptii in viata, este de abia la inceputul vietii. Poate ar trebui sa vorbesti cu diriginta si cu parintii ei, trebuie sa fie cineva capabil sa o ajute. Daca treaba este serioasa nu o lasa asa...

| CryForYourLove a răspuns:

20 de diazepane?! Loooooll, cum sa iei atatea?! Ai grija de ea si ai grija sa nu mai ia d'alea, ii pot fi fatale...

| 112233445566778899112233445566778899 a răspuns:

Pai nu se stie niciodata ce e in mintea unei persoane..desi crezi ca o cunosti poate sa faca unele lucruri care o sa te lase cu gura cascata..eu zic sa o ajuti cu sfaturi si sa-i fi alaturi daca zici ca iti este prietena! ..sunt cazuri in care multi adolescenti se sinucid din cauza persoanei iubite.dar eu zic ca pur si simplu prietena ta a cazut intr-o depresie si crede ca nu o sa l poata uita dar nu e asa..pe parcurs o sa-si dea seama ca nu e baiatul potrivit si o sa regrete ca s-a gandit la ceva asa ingrozitor adica sa se sinucida! ..Fii alaturi de ea! sper ca te-am ajutat!