| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul, cand joc diferite jocuri se opreste instantaneu, numai cand joc, este de la virusi de la ce e? Am reformatat calcularoru si aceeasi problema o am? Am avastu antivirusu si imi arata trojan l-am reformatat si la fel face; va rog sa imi spuneti ce pot face. VA MULTUMESC.

3 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Placa video - daca vezi pe ecran cateva liniute rosii/verzi

| m4them4tic a răspuns:

Probleme ar putea fi si de la sursa.
Daca ai o sura NO-Name, de cele mai multe ori puterea sa nu este reala si asta duce la oprirea pc-ului cand acesta este solicitat.
Daca era de la placa video, cum zice asko, aceasta nu iti dadea posibilitatea de a juca jocurile respective. Daca nu aveai placa destul de performanta pentru acele jocuri, nu puteai nici macar sa intri in ele.

| unavailiable93 a răspuns:

Se intampla doar la jocuri? Depinde, ca daca ai formatat doar c, ca sa nu iti pierzi jocurile, atunci nu ai rezolvati nimic. Ma gandesc, ca daca se intampla si cand nu joci jocuri, ai probleme cu sursa de curent. Am avut si eu o problema similara. Formateazal in totalitate, foloseste in windows nou, si instaleaza prima data antivirusul, exact dupa ce ai instalat driverele si nu cred ca vei mai avea probleme.