| frumushika09 a întrebat:

Am o problema cu o prietena, cea mai buna prietena a mea. Cu cam 4 luni in urma m-am certat rau cu ea pentru ca nu ma mai baga in seama, vorbea tot timpul cu alte fete din clasa si se imbratisa cu baiatul pe care il placeam. Din fericire ea s-a mai indreptat, dar tot a ramas foarte buna prietena cu o fata. Si cu ea se imbratiseaza, vorbeste mult si eu ma simt prost ca sunt exclusa. Cand prietena mea si cu cealalta fata vorbesc si sunt si eu prin preajma zici ca nu exist, parca numai ele doua sunt. I-am zis prietenei mele, dar mi-a zis ca sunt prea posesiva si ca ea vrea sa aiba cat mai multi prieteni si cat mai buni, dar nu intelege ca eu ma simt prost. Voi cum v-ati simti daca ati fi in locul meu? Ce credeti ca ar trebui sa fac c sa recapat prietenia de odinioara a prietenei mele?

1 răspuns:
| leonardo a răspuns:

Nimic soro, are dreptate, esti prea posesiva. Mai las-o si pe ea sa respire, fa-ti si tu alti prieteni, mai iesi in lume. Nu e ok sa pui toate bazele intr-o singura persoana pentru ca daca iti trage teapa, ce faci?