| Rinadry a întrebat:

Am o problema grava....am luat 3.4 la simularea de la mate...si nu stiu cum sa-i zic la tata, nu-mi place sa-i zic notele rele, chiar nu stiu ce sa fac pentru ca tata se comporta foarte urat cu mine cand iau note proaste.Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Explica-i atunci ca simularea nu conteaza la medie, ca este facuta doar sa va familiarizeze cu examenul si ca nimeni nu o luat in serios aceasta simulare.

4 răspunsuri:
| pinkroz a răspuns:

AAA happy te inteleg si mie mi s-a intamplatwinking dar iti zic un secret(Parinti nu se mai poarta rau cu tine daca vad ca te straduiesti si plangi)Vino de la scoala suparata si vezi sa te observe da sa nu te intrebe nimic apoi du-te si fa-ti temele invata mult si toata ziua sa inveti si sa il rogi pe, tatal tau sa iti dea niste exerciti la mate si sa te ajute ca nu mai poti, ca nu intelegi nimic si ca te-ai straduit dar nu ai putut si ai luat o nota mica...Si incepi sa plangi si sa-i zici ca iti ceri scuze dar am invatat dar am uitat totul.(nu uita cand vine vorba de o perioda mai grea a copilului parintele incearca sa-l inteleaga) MULT NOROC! tongue... funda?

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Nu-i spune, daca chiar te intreaba spune-i ca inca nu v-au dat rezultatele.

| Rinadry explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Da dar o sa-i arate diriga la sedinta

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru Rinadry):

Explica-i atunci ca simularea nu conteaza la medie, ca este facuta doar sa va familiarizeze cu examenul si ca nimeni nu o luat in serios aceasta simulare.

| Maryyya19 a răspuns:

Sa ii sp cand esti impreuna cu cineva care tine cu tine si cand e fericit si mai baga cateva minciunele pa.