| superpissy40 a întrebat:

Am o problemuta. Nu inteleg ce se intampla intre mine si prietenul meu, suntem la acelasi liceu, el este a 12-a si va da bacul si mi-a spus ca nu ii este frica si ca nu este foarte stresat.Asa si faza este ca el nu crede ca eu il iubesc(imi spune mereu ca la liceu il resping dar nu este asa), din contra il sarut si il imbratisez(fac tot ceea ce imi sta in putinta) si el tot continua cu aberatiile lui, deci zilnic aceeasi discutie, pe aceeasi tema, m-am saturat, imi spune ca m-am distantat de el.Nu mai suport...imi vine sa explodez.Ce tactica sa folosesc ca sa arat ca il iubesc? deci eu chiar nu inteleg...nu mai suport.Nu inteleg nimic, de ce niciodata nu ma crede? eu il inteleg ca are bacul, dar totusi sad Funda :3

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

I s-a facut lui de duca, nu-i problema ta. Lasa-l!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate nu merita.

| AliGab a răspuns:

Nu te vrea langa el si incearca sa te manipuleze acuzandu-te de lucruri neadevarate. Stiai ca o minciuna daca iti este repetata in mod frecvent o vei percepe ca pe un adevar? Asta incearca si el sa faca, sa te acuze de ceva ce nu esti vinovata ca sa iasa el "basma curata"! Poti rezolva problema foarte simplu spunandu-i calm si concret "Sti foarte bine ca acuzatia ta in ceea ce ma priveste este nefondata. Daca nu ma mai vrei langa tine, doar spune-mi!" si il vei dezarma complet. Va vedea ca nu te poate manipula si totodata, daca este onest, isi va asuma responsabilitatea dorintelor si actiunilor sale.
Inteleg ca tu tii la el dar, indiferent cat ai tine la cineva, nu te lasa manipulata in niciun fel: mai bine fara el decat sa fii cu el doar de dragul de a nu fi singura. Cauta si citeste articole despre "cum sa nu te lasi manipulat" si poate ai sa reusesti sa-ti rezolvi problema. Succes