| LCD a întrebat:

Am prieten de 3 luni.Acum 2 ani am fost cu un baiat (hai sa ii spunem A)cu care ma mai vedeam pana in prezent din cand in cand.adica intodeauna a fost ceva intr noi.Prietena mea cea mai buna stia tot ce fac. Stia ca ma vedeam cu el, fara ca altcineva sa stie, cu toate ca aveam si prieten. Timp de un an si ceva, A a avut si el prietena.In fine. s-au despartit, si atunci a venit la mine, propunandu-mi sa incepem o relatie adevarata. L-am refuzat pentru ca vreau sa fiu cu baiatul cu care sunt acum.Prietena mea stia tot.Am vb cu ea.si imi spune ca acum. el, vrea sa fie cu ea straight face
am ramas straight face adica.am inceput sa rad.Nu realizam. Ea stie ca imi placea de el. poate inca imi mai place.nu asta conteaza oh go on si m-a intrebat daca eu il mai plac. Ce mai conteaza?
Ce ar trebui sa fac eu acum?
Pentru mine A este = cu zero de astazi.Adica pana acum o saptamana, vine la mine cu un trandafir, si peste cateva zile, se duce la prietena mea cea mai buna si incearca cu ea...
ea este cu el acum. a zis ca e mai bine sa nu se afiseze, sa vada cum e deocamdata.
pareri. confused

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Eu cred ca tii la amandoi, si nu te poti hotara. Daca o place pe prietena ta, lasa-l sa incerce, are dreptul de a alege.Trebuia sa il parasesti in adevaratul sens al cuvantului chiar atunci.

| georgiana a răspuns:

Baiatul incearca, iar fata daca cedeaza. Mi se pare aiurea ca ceam mai buna prietena a mea sa fie cu fostul meu iubit, nu stiu cum as reactiona cand mi-ar spune: stii eu cu y ne-am sarutat, am stat amandoi.Vazandu-se singur din nou A, a venit tot la tine pentru ca stia ca ati avut o relatie profunda in trecut. Daca isi dorea sa fie cu adevarut cu tine, nu ceda asa usor si se ducea la prietena ta, poate vrea sa te faca geloasa.

| georgiana a răspuns:

Poate nu arati lucrul asta, dar in suflet o sa fie totusi ceva acolo, oricat te-ai opune. Tu incearca sa fii tare, distreaza-te, iesi la o plimbare, ocupa-ti timpul si arata-le ca poti fii fericita oricand.

| catalina_2916 a răspuns:

Din uctul meu de vedeere o prietena adevarata niciodata nu se incurca cu fostul prieetenei ei cele mai bune...adica mi se pare ceve f naspa din partea ei.desi,daca ea il place atat de mult s tu nu-l mai placi nu vad vreo mare problema. e bine ca ea ti-a spus tot, e de apreciat. iar, ce a facut el a fost f urat, adica te cauta si vreo sa aiba o relatie cu tine, iar dupa cateva zile se duce fix la prietena ta. e un mare nesimtit. exista atatea fete pe pamant, de ce s-a oprit tocmai la ea? cred ca a facut asta ca sa te faca geloasa.parerea mea( app, daca il placi pe prietenul atu nu-l mai insela pentru ca o sa se intoarca oata si n-o sa-ti convina). te pup!

| LCD explică:

Geloasa oricum nu o sa mai fiu...nu ma mai intereseaza de astazi nimic ce e legat de el

| LCD explică:

C2rmen, draga mea, asa si trebuie sa fi.
ce ai de pierdut? laughing NIMIC

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Ce ipocrita! u poti sa mai fii prietena cu cineva atat de nesimtit?
Nu conteaza ca u nu mai tii la el sau poate mai tii, sau ca el i`a propus asta. Ea nu trebuia sa accepte avand in vedere ca u ai stat cu el si ca va vedeati destul de des.
Cat despre baiat... da`l dracul nu te merita, dp ce ca te intalneai cu el in timp ce aveai alt prieten, el merge la "prietena" ta? E prea de tot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramai cu prietenul tau actual, acela chiar nu vrea ceva serios daca dupa ceva timp ii propune prietenei tale o relatiewinkinghappy. Daca vrei un fel de razbunare, ii poti face ochi dulci lui A cand iesiti impreuna, sa-l faci sa te placa tare mult, sa ajunga sa sufere dupa tine, si apoi tu sa-i spui ca doar ai o relatie...(waw! ce rea suntlaughing ).