| f0rever a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor, nu stiu ma simt foarte urat pentru ca mi-a refuzat o fata cererea de prietenie, desi nu am fost impreuna am tinut foarte mult la ea si acum plang ca un prost pentru o fata, nu stiu ce sa fac sa o uit, de fapt nu am cum sa o uit pentru ca suntem si in aceeas clasa o vad in fiecare zii, iesim in fiecare zii afara nu stiu ce sa fac sa o uit. Incep sa ma satur de caracteru asta al meu prost, nu stiu cum pot tine atat la o fata mai ales ca nu am fost impreuna cu ea. Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi ca sa o pot uita chiar daca sa zic asa sunt cu ea mai mereu.

4 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Inteleg prin ce treci.Si eu a trebuit sa uit o persoana pe care o vedeam mereu la scoala si care ma suna mereu sa vorbim, dar mi-am impus sa-l uit, am zis ca trebuie pentru ca nu e in avantajul meu sa ma chinui atat.Si pana la urma cu multa vointa am reusit.Prietenii te pot ajuta foarte mult in privinta astahappyIesi cu ei afara, discutati, ocupati timpul cu alte activitati si in primul rand incarca-te cu vointa.Numai bine si nu iti fa griji ca va aparea o alta fata in viata tahappy

| MenInShadow a răspuns:

Ca sa o uiti, e usor si greu in acelasi timp, depinde cum vrei sa o faci.
Daca vrei sa o uiti usor, iti gasesti o prietena, sa placi pe altcineva mai mult, astfel incat as o uiti pe aceasta, si o sa o uiti imediat daca o sa-ti gasesti o alta prietena sau o iubita.
Sau, poti incerca sa o uiti tot fiind singur, iesind cu ea si in aceaiasi clasa, dar sigur cu cat o sa incerci sa o uiti, cu atat o sa te gandesti la ea mai mult.
Cel mai bine ar fi sa faci lucruri care sa te faca sa uiti de ea, ceea ce-ti place, sa te joci pe pc, sa te uiti la tv, sa citesti, sa faci orice te distreaza ca sa o uiti.

| AnonimaOk a răspuns:

Pai cea mai buna solutie este sa incerci sa te apropii de o alta fata, care sa te placa. Hey nu te descuraja daca ai fost respins... Fiecare ne vom gasi mai devreme sau mai tarziu perechea happy

| f0rever explică:

Am trecut print-un moment ca si acesta dar am reusit sa uit aceea fata pentru ca m-am mutat in Germania acum ca sunt in Germania dupa 1 an am zis sa intreb si eu prima fata de cand sunt in Germania, si ea poate nu am vrut sa fie cu mine pentru ca eu prima data am ezitat sa o intreb cand am fost singuri pentru ca am mai am un prieten care ii placea de ea si am zis ca gata acum nu mai pun prietenii in fata am facut asta destul in Romania, mai trebuie sa ma gandesc si la sentimentele mele. Si mie ciuda pe mine pentru ca nu am intrebat-o cand aveam ocazia adica cand eram singuri. Si acum am sa o uit greu pentru ca pe langa ca suntem in aceeas scoala, iesim afara, mai imi si ies pozele de pe facebook in fata. Pur si simplu ma simt foarte foarte rau chiar am nevoie sa vorbesc cu cineva dar in moment nu am cu cine.