| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.am un prieten de 15 ani, sunt cu el de 9 luni impreuna, insa problema este c el este cam "afemeiat" sa zic asa, adica ii place sa se mai uite dpa fete etc, iar pe mine ma deranjeaza lucrul acesta deoarece sunt foarte geloasahee hee. Eu am vb aseara cu el si i.am spus ca daca ma inseala ma despart de el iar el mi. a spus ca oricum chiar daca el se duce la altele, sau se vede cu altele etc tot la mine se intoarce deoarece pe mine ma iubeste si ca in plus am fost 9 luni impreuna. Voi ce parere aveti? ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Fii serioasă...hai să'ţi traduc:"chiar daca între timp te înşel şi sunt cu alte fete, mă sărut sau mă f** tot pe tine te iubesc şi tot la tine mă întorc, nu de alta da nu găsesc alta proasta care să'mi suporte fiţele de idiot". scuză'mă da ăsta e adevărul.de ce nu îţi găseşti şi tu alţi tipi şi după aia să te întorci la el că doar pe el îl iubeşti să vedem dacă aşa îi convine?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai fi geloasa, e o boala care ucide orice relatie. Sa stii ca nu e greu sa renunti la o relatie veche, chiar daca iti iubesti partenera de vreme ce ea este geloasa si isterica. Multi baieti prefera o femeie inferioara dar calma si iubitoare, fostei mai bune dar geloasa si tafnoasa.

| nobody_9468 a răspuns:

De uitat dup altele/altii o facem toti/toatetongue

daca DOAR se uita dupa fete, poti sa ai incredere in el insa daca afli ca te'a inselat acum sa fim seriosi, asta depinde de cat de mult il iubesti si de orgoliul tau. din ceea ce ti'a spus eu una as crede ca a m'ai fost in vizita si pe la altele, insa "hotul neprins, negustor cinstit"nu?

acum cateva zile si eu m-am luat de prietenu meu ca sta prea mult cu o tipa din scoala:adica sta cu ea dupa scoala ea fiind prezenta acolo toate pauzele, eu doar cand am chef si l'am luat la intrebari, ce mi-a spus?"ea e doar un magazin de tigari pentru mine", si el in general le face pe toate qrve., i'am amintit ca si pe mine m'a facut o data asa insa in gluma si a spus ca el ma cunoaste si ca nicioadata nu m'ar insela, in fine...ideea e ca am incredere in el pana la proba contrarie, nu? si el era m'ai afemeiat inainte, insa acum mi-a spus un coleg ca "bhai da ce i'ai facut? ca inainte m'ai atingea si el o fata m'ai se "juca" cu ele"laughing

incearca sa'l suprtaveghezi, adica m'ai intereseaza'te ca sa'l vezi cum se comporta si cand nu esti tu cu' eltongue

bafta:*

| myha a răspuns:

Paraseste. llaughing

| Crs a răspuns:

Draga mea, e normal sa se uite pe strada si la altele. Si tu daca vezi pe strada un baiat dragut care iti atrage atentia, te uiti!winking
Doar se uita, nu face altceva. Daca te insela, era altceva.winking

| *Baby* a răspuns:

Scuze. dar pentru varsta lui nu e "afemeiat"- e un fustangiu clarr! Mai da`l dr*cu~~~~

| deeutzabr a răspuns:

9luni nu poti sa zici ca este atat de mult.Si la 15 ai nu poti sa iti dai seama daca intr-adevar te iubeste sau nu cu adevarat. Posibil nu esti geloasa, la vasta ta poate esti doar obsedata de el.Asa am fost eu acum multi ani in urma, cand aveam 15ani si eram cu un baiat credeam ca-l iubesc dar nu a fost asa, eram geloasa la fel ca tine cand se uita dupa una sau se uita la tv si zicea de una ca este frumoasa, dar am intalnit un al baiat in acelasi timp cand eram cu prietenul meu si cand mia-am dat seama ca pe celalat nu-l iubeam decat eram obsedata de el, vroiam sa faca totul ca mine sa se uite doar la mine si asta ma deranja. Dragostea adevarata ai sa o intalnesti mai incolo

| s3nz0r a răspuns:

laughing ala poate sa faca ce vrea cu alea si se intoarce la tine te considera ca pe o "caeta" scuzami expresia dar asa cred sunt baiat si stiuwinking deci cel mai bine ar fi sa te desparti de el

| acris a răspuns:

Acum depinde si de personalitatea ta daca tu esti la fel si pana la urma orice baiat isi mai clateste ochii pe strada si tu nu faci la fel cand vezi pe cineva. dar eu una nu as accepta sa se poarte asa cu mine ori ma iubeste si este al meu ori este un aventurier si atunci papa la revedere

| DoarNoemi a răspuns:

Asa am fost si eu cu fostul... el avea 15 eu 17big grin si se vedea ca e copil...adica de aratat ers bunok rau da mintea mai. nharolling eyes si intruna auzeam ceva d genu ca se dadea la nujt c fata, chiar si la o pr de-a mea pe mess ca se cunosteau demult, parca restul erau pretenele lui numa eu nuangry si pana intr-o zi cand m-am saturat d comportamentu lui si i-am dat papucii, cu toate ca am tinut un pic la el, si acum ma mai gandesc la el dar, cu copii nu-i bine sa te incurcilaughing asa-i cand baiatu arata bine ca e dorit de toat fetele si i si lui greu sa fie cumintehappy cred ca e mai bine sa-l lasi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca asta'i singura problema.pastreaza'l -asa's toti.happy