| leyra a întrebat:

DAU fundita:d! sunt cu un tip de 5 luni si il iubesc f mult dar vreau sa ma despart de el deoarece cand e cu prieteni lui e foarte indiferent cu mine. i am spus ca ma deranjeaza lucrul acesta dar a zis ca asa e el, cand e cu prieteni; ei conteaza, dar sa stiu ca ma iubeste doar pe mine si nu l intereseaza alta fata.va rog un sfat

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Eu zic sa nu te desparti de el, il iubesti da? Atunci de ce sa te desparti? Sa suferi mai tarziu? Nu, nu e bine.

Incearca sa mai vorbesti cu el! Asa sunt baieti in preajma amiciilor, stii de ce?
Ca ii e rusine ca aia fac vreo` gluma proasta. Nu pentru ca nu tine sau nu ar vrea. Ii e frica sa nu faca aia misto de el, eu stiu cum e, pentru ca avand in gasca si baieti, cand vine unu cu prietena si o pupa sau d`astea incep aia cu glume. oh go on

| Lora a răspuns:

Asa-s baietii mai zburdalnici, mai neatenti, mai libertini nu pune totul la suflet daca stii ca te iubeste cu adevarat devina si tu mai populara in preajma lor si va fi distractiv si pentru tine si pentru el cand mai iesiti cu prietenii lui. O zi buna!

| Annye_2425 a răspuns:

Buna
cred ca ar trebui sa il accepti asa cum e pentru ca daca iubesti persoana de langa tine ii accepti si micile defecte. NIMENI nu e perfect.Nu ai dc sa fii geloasa pentru ca is prietenii lui; eu una nu mi asi da prietenii pentru un baiat.ma"impart" in parti egale:p Tu trebuie sa intelegi ca nu ti se poate dedica 100% tie.
:*

| BiancaDianaa a răspuns:

Pai el poate te iubeste si nu se uita la alta fata, dar dupa cum spui prietenii lui sunt pe primul plan.Ar trebui sa stai serios de vorba cu el, dar sa nu-l pui sa aleaga. Poate sa stea cu tine cand nu e cu prietenii daca te iubeste cum spune sau pur si simplu sa iti faca cunostinta cu ei si sa fiti toti un grup. Daca nu vrea asta inseamna ca prietenii lui sunt mai importanti decat tine.In cazul asta ar fi mai bine sa te desparti de el. Sunt o gramada de baieti. happy

| andreea9490 a răspuns:

Sincer in aceeasi situatie ma aflu si eu si stiu ca e tare neplacut sa te simti batjocorita in fata prietenilor lui.asta ehappy trebuie sa ne obisnuim cu ideea asta. iar daca nu se poatehappy spunem stop relatieistraight face