| xxxtentacion a întrebat:

putin cam ciudata, dar totusi as vrea sa-mi raspundeti sincer. Am aproape 16 ani si nu am avut niciodata o prietena, sau sa fiu apropiat de o fata, si de la un timp am inceput sa simt lipsa unei persoane cu care sa vorbesc orice, cred ca e normal pentru un adolescent. Problema e ca mi-am creat o reputatie de " antisocial ", pentru ca nu sunt obisnuit sa ies seara cu colegii sau prietenii in oras ( sa beau ), pentru ca nu-mi place, iar majoritatea celor mentionati mai sus fac asta, iar eu nu sunt genul care sa iasa cu gasca. Tocmai asta m-a facut sa vreau sa-mi schimb reputatia asta, sa incep sa ies cu ei si sa imi fac in cele din urma o prietena. Eu sunt genul de baiat timid, care vorbeste greu cu persoane necunoscute, sau recent cunoscute ( mai ales fete ), iar romanii sunt destul de batjocoritori cu astfel de persoane, cum ar trebuie sa procedez? Cand?

Răspuns Câştigător
| Luizaaa a răspuns:

Hey,și eu sunt la fel că tine,deși sunt fată. În primul rând învață să ai încredere în tine,nu ar trebui să-ți pese de ce zic alții. Nu-ți fie frică să începi noi relații cu ceilalți,fii cat mai accesibil fetelor,dacă tot vrei o prietenă. Un sfat: fii tu însuți, nu incerca sa te schimbi pentru alții pentru că nu merită. Ce contează dacă ești timid, asta nu înseamnă că ești diferit sau ca ești inferior celorlalți. Sinceră să fiu mie îmi plac mai mult băieții mai timizi, sunt mai romantici. Sper că te-am ajutat, nu uita, fi tu însuți!

| xxxtentacion explică (pentru Luizaaa):

Mersi mult big grin

| Hachimytza619Akita a răspuns (pentru Luizaaa):

Will you marry me?

3 răspunsuri:
| Maria_Adina_2000 a răspuns:

Intra in cercurile de prieteni si nu te da batut! Nu trebuie sa faci ce fac ceilalti, poti sa iti iei o apa plata in loc de bautura. Crede-ma ca asa cineva te va observa si isi va dori sa vorbească cu tine si te va aprecia. Fii tu! Fii diferit, nu pune la suflet tot ce zic rau cei din jur si nu te ingrijora in legatura cu varsta ta...Trebuie doar sa fii tu si sa zâmbești, sa te intelegi cu ceilalți si vei gasi ceea ce iti doresti. Succes!