| mTw a întrebat:

Am si eu o problema.
Ma gandesc la tot felul de chestii si nu ma pot concentra. Adica citesc ceva, imi zboara gandul la altceva. Stau si ma relax, ma gandesc la tot felul si ma stresez.
Cum pot scapa de asta? E chiar enervant

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Si mie mi se mai intampla asa. Am observat ca atunci cand sunt plictisit sau stresat patesc asa.

| neutrino a răspuns:

Iti recomand sa faci macar cateva luni de yoga.

| Nemessys a răspuns:

Dar de ce citesti ceva ce nu te intereseaza? In multe cazuri asa se intamlpa. Ma rog... daca chiar te intereseaza si asa ti se intampla ori de cate ori citesti, sfatul meu ar fi sa citesti cu voce tare, incearca sa nu ai nimic prin camera care sa-ti atraga atentia si sa te gandesti la ceea ce citesti. Gen. cam ce se intampla acolo sa-ti imaginezi. asa se rezolva si problema cu,, zburatul gandului". Daca nu, citeste de pe pc, telefon, laptop, tableta sau ce mai ai tu. Mult noroc.

| VreauSaAjut2000 a răspuns:

Mi se intampla si mie, este din cauza ca stai prea relaxat sau este prea multa liniste si este complet normal sa iti zboare putin gandul la ceva anumewinking
Cand citesti ceva, citeste cu voce tare, sau concentreaza-te pe ceea ce citesti, iar cand stai sa te relaxezi, pune niste muzicawinking