| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Parintii mei nu ma accepta pentru ca eu nu cred in dumnezeu, pentru ca am o problema cu tiganii si alte chestii din astea.Am avut o cearta cu ei dar eu nu vreau sa ma impac, nu am de ce! E bine ca nu vreau sa ma impac cu ei? adica daca ei nu ma accepta asa cum sunt nu are rost sa ma impac, nu ma voi schimba. Voi ce ziceti?

8 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Întrebarea mea este de ce nu crezi în Dumnezeu? Nu suporţi ţiganii? Nici eu! Părerea mea, totuşi, este să te împaci cu ei. Că sunt părinţii tăi. Ei ţi-au dat viaţă. Dar totuşi dacă aşa eşti tu. Totuşi să încerci să te schimbi un pic. Succes!winking

| KimBianca a răspuns:

De ce sa nu te impaci cu ei? totusi sunt parintii tai si trebuie sa ai un anumit respect fata de ei [si eu ma cert cu parintii de multe ori pentru o alta chestie ...pentru care nu as putea zice ca nu as putea zice ca nu ma accepta ci k ma dezamagesc mereu ]. dar de fiecare data incerc sa le explic ca e foarte important pentru mine.eu zic ca ar trebui sa incerci sa le explici frumos. Fiecare alege ce ii place.nu poti crede cu forta [nu crezi in Dumnezeu...esti ateu nu? ]. Iar faza cu tiganii. daca ei nu inteleg asta [si eu am o problema cu tiganii ] explica`le cate fac tiganii.[rele] ^^ :*

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu vor sa accepte gandirea asta a ta tot pentru tine, pentru ca ei nu au vrut sa cresti cu gandurile astea. nici sa fii rasist nici sa nu crezi in D-zeu. Ceea ce faci si ce gandesti, tu le vei trage mai tarziu. ei si-au facut datoria si te-au educat si incearca in continuare, dar daca tu nu vrei sa te schimbi atunci cu forta nu cred ca pot face ceva. Eu nu iti iau apararea si nu spun ca e bine ceea ce faci, in legatura cu rasismul si altele, dar cu parintii tai trebuie sa vorbesti pentru ca sunt totusi parintii tai care te-au crescut si au avut grija sa ajungi sanatos si sa ai tot ce ai nevoie pana la varsta ce o ai acum. Nu trebuie sa ii pedepsesti. Nu o sa intelegi prea multe acum si iti place independenta ca majoritatea tinerilor. Si mie imi place si fac ce vreau si nu depind de nimeni, dar imi respect parintii. Daca ma mai cert cu ei cateodata, nu tin suparare f mult si vorbim. O sa iti dai seama si o sa regreti cand nu vor mai fii, si cand o sa ai si tu copii. Incearca sa vorbesti cu ei, si macar sa spui ca ei si sa faci ca tine daca alta solutie nu e.

| BlueOctober a răspuns:

Hai sa iti spun,tu nu crezi in D-zeu si nu accepti oamenii din alte rase pentru ca asa ai auzit si tu la altii,asa e la moda, cool sau cum vrei sa ii spui, iar intrebarea ai pus-o ca sa "vada lumea"cat de rasist si ateu esti.Insa dragule, ceea ce faci tu e exact invers la ceea ce crezi, pacat de parintii tai ca te-au crescut si educat ca acum cand ai ajuns sa stii sa iti legi sireturile sa te incadrezi in genul de oameni pe care ei toata viata i-au ocolit! sper ca esti mandru de tine si personalitatea ta!"be cool"--->is a bullshit

| anonim_4396 explică (pentru BlueOctober):

Decat sa ma critici mai bine nu raspundeai.Si de ce crezi ca as face lucrurl asta sa ma vada lumea? Crezi ca le-am spus tuturor persoanelor pe care le-am vazut asta? Crezi ca ma dau mare? Cred ca incuri persoanelewinking Data viitoare uita-te in oglinda.Si in legatura cu "siretele" mai bine taci...nu uita ca tu imi spui cuvintele astea din spatele unui monitor.Multumesc oricum pentru raspunshappy

| BlueOctober a răspuns (pentru anonim_4396):

Te astepti sa nu fi criticat cand esti constient ca ce faci nu e bine insa o faci? nu incurc persoanele crede-ma, am o experienta de viata mult mai mare ca a ta si am vazut oameni de tot felul.Normal ca vb din spatele unui calculator,doar in lumea virtuala pui si tu intrebari, si chiar daca nu iti vine sa crezi am dreptate, altfel nu te oboseai sa raspunzi.of "siretele" astea!

| anonim_4396 explică (pentru BlueOctober):

Ce experienta de viata ai? ai crescut cumva singur? stii ce inseamna sa cresti pe cont propiu? stii cum e sa te impaci cu singurateatea cand ai vrea sa te stranga cineva in brate? poate ca ai vazut oameni de tot felul dar ai trecut prin lucurri de tot felul? si scuze, mi-am luat adididasti fara "sirete " acumwinking

| BlueOctober a răspuns (pentru anonim_4396):

I-ati si un gram de minte, se gaseste pe undevawinkingget a life u stupid kid!