| Sebastian222 a întrebat:

Am terminat liceul, am depus acte pentru somaj, si mi-au zic ca sa merg saptamana viitoare la un curs de antreprenoriat ..Si am acceptat, Mai am de dus cateva acte, dar au zic ca in august. Faza e ca eu sunt de la tara. si acum e prea costisitor sa tot merg pana in oras. daca nu duc actele ce se poate intampla? sau nu merg la cursul acela? au zis ca ma suna ei in legatura cu ora ..Inca nu sunt obisnuit sa merg sa lucrez la firme, o sa fie cam ciudat. funda

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te duci, nici loc de muncă nu găsești!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Da, aceasta este procedura!
Dacă ei îţi găsesc/oferă un loc de muncă şi tu îl refuzi, atunci NU vei mai primi şomajul :(

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.dolj.anofm.ro/Informare_absolventi.pdf

Toate cele bune.