| roxana1995 a întrebat:

Am un coleg de care imi place de el. Ce pot face ca sa ma apropii mai mult de el, cum sa-i zic ca-mi place de el, cum sa ma intalnesc doar cu el si din ce motiv, cum sa petrec mai mult timp cu el etc. Numai ca eu sunt putin mai timida si rusinoasa sicum a-s putea sa le inving? As avea nevoie de niste sfaturi si pentru asta voi da si fundita.

3 răspunsuri:
| WhiteRose a răspuns:

Ai putea incepe prin a-l intreba de o tema de la scoalathinking daca si le facelaughing sau despre orar, ceva legat de scoalathinking la inceput
Este mai bine sa va imprieteniti inainte sa ii spui ca il placi, daca el nu simte acelasi lucru nu ti-ar fi prea bine.
Poti incepe prin a vb cu el pe mess, ca e mai simplu si apoi si la scoalathinking depinde ce fel de baiat e ca sa stii ce subiect sa abordezi

| GyeBaek a răspuns:

DEci roxan, trebuie sa ignori timiditatea si rusinea, cat despre colegul tau incearca sa fii prietena foarte apropiata, si cand sunteti foarte aapropiati poti sa-i spui.

| CosmicLoveLight a răspuns:

Roxana ce pot sa spun, in asemenea cazuri sunt multe de spus foarte multe, ca doar vorbim de sentimente de intimitatea interioara, as avea cateva sfaturi daca imi permiti:
1. Comunica cu el ca de la coleg la coleg despre diverse lucruri in special de ce este el pasionat de ce este el atras.
2.Intereseazate ce zodie este sau chiar intreaba-l pe el, poate nu crezi in zodii Roxana dar din astre am venit cu totii, o parte sau intregul din caracterul nostru se poate citi in zodii, si acolo daca faci o paralela intre el si zodia respectiva vei vedea multe asemanari(daca in caz nu crezi in asa ceva, macar incearca ce ai de pierdut?).
3.Cum a spus si WhiteRose vb cu el pe mess si acolo vei scapa de presiunea care te apasa, nu e ca si cum ai vb cu el fata in fata poti comunica altfel, te poti exprima mai liber.
4. Aceasta fiind ultima restul trebuie. sa vina de la sine, cand are nevoie de ajutor dar intr-un ajutor in normele bunului simt, daca in caz se imbolnaveste incearca sa il ajuti cu lectiile sa fie si el la zi, numai in situatii grave nu el chiulind si tu sa ii dai tema doar de dragul lui pentru. ca te va lua de fraiera si cum in lumea asta cei buni sunt cei asupriti, va profita pana la extrem.
Si cum este si normal trebuie. mentinut un echilibru si asta prin a incerca in limitele mele sa iti arat si cealalta parte plina a paharului, nu vreau sa iti tai craca de sub picioare dar gandeste-te serios inainte de a face pasii acestia si sa nu crezi ca vei avea rezultate peste noapte trebuie rabdare si fi vigilenta pentru ca atunci cand suntem indragostiti poate profita si o furnica de noi suntem foarte vurnerabili, poti fi ranita, te poti trezi ca tot ce ai crezut despre el este o umbra, si vei ramane cu dezamagiri, cand intri intr-un joc poti castiga dar si pierde.
Sper ca cele spuse sa iti fie de ajutor, oricum tot tu sti mai bine ce este de facut raspunsurile au fost sunt si vor fi la tine, sfaturile pe care le primesti pe net sau de la alte persoane sunt incurajari nimic mai mult.
Iti doresc mult succes si liniste sufleteasca!