| Niicole a întrebat:

Heii TPU, am nevoie de niste sfaturi.

Am apoape 16 ani si de curand am cunoscut un tip foarte dragut si de treaba, care mi-a dat de inteles ca ma place.Problema este la mine, sunt timida si din cauza asta sunt destul de "rece" cu el.
Cum as putea sa ma apropii mai mult de el, sa nu mai fiu atat de rece? Sa-i arat prin mici gesturi ca si mie imi place de el?

6 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

In cazul tau era mai greu daca nu stiai ca te place.
Dar acum stii, daca nici asa nu reusesti sa te combini cu el nu mai ai scuze nici macar "timiditatea".
Eu zic ca i-ai putea da la recunostiinta spunandu-i clar ca si tie iti place de el. Nu e un pas greu, riscant era daca nu stiai, insa uite acum stii oricum n-o sa rada de tine, ba mai mult ii va placea ca ai un mic tupeu. Bafta.

| korenix a răspuns:

Sunt multe si multe feluri in care ii poti arata unui baiat ca il placi.
Parerea mea este ca in loc sa te apropii tu de el, trage-l/tine-l langa tine si accepta-l.
Tu zici ca nu stii cum sa ii arati ca il placi, asta prin gesturi mici.
Pai, incearca sa fii cat mai interesata de el, ma refer ca daca e vreo problema fii tu aia ingrijorata.
Stai cat mai mult timp cu el. In cazul in care incearca sa te ia in brate de exemplu, nu refuza.
Daca lui ii place de tine, de ce tu esti timida?
Nu faci nimic daca esti timida, tu trebuie sa ii arati ca vrei si aratand-ui ca vrei asta il va face sa se simta foarte bine alaturi de tine.
Gandeste logic, lui ii place de tine-asta inseamna ca orice se va intampla nu o sa se intample nimic grav. Daca e sa privesti partea goala a paharului, e rau. tu in mintea ta zici, daca o dau in bara si ma fac de rusine? Stai linistita, lui nu o sa ii pese, tot fata de care ii place ramai. Si stie ce are de facut in privinta asta.
Tinem legatura!
Succes!winking

| MarcelineBMTH a răspuns:

Gesturile mici, te vor duce intr-un loc marewinking

| Niicole explică (pentru MarcelineBMTH):

Exact la asta ma refer, ce gesturi sa fac?

| AndreiAndrei89 a răspuns:

Vorbeste mai mult cu el(mai ales pe siteurile de socializare).Fii draguta cu el si ajuta-l.

| clarinas a răspuns:

Pai in primul rand, comunica. Implica.te in conversatii, zambeste la el, flirteaza subtil. cele timide au farmecul lor.happy