| anonim_4396 a întrebat:

Am un spray paralizant si acum cateva zile am fost la cativa pasi sa il folosesc in legitima aparare...ce pot sa patesc daca cineva ma loveste fizic iar eu folosesc spray-ul si dupa chem politia pentru a-l lua pe individ? Eu pot sa patesc ceva in situatia data? Daca a fost doar in legitima aparare.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Paralizezi si tu laughing

| tal4556 a răspuns:

Tu nu patesti nimic. Doar atacatorul

| Bro4555 a răspuns:

Apropo.vreau un raspuns scurt, va rog..nu paragrafe din legislatie..multumesc anticipat ofer funda

| CristiBBX a răspuns:

Poti sa te aperi cu acel spray înainte sa te atace şi daca continua sa te atace.
Daca te a lovit o data si s-a oprit, si tu ai folosit spray nu se numeste aparare, poti fi considerat atacator