| boborock2011 a întrebat:

Pot sa imi cumpar un spray paralizant, daca am 16 ani? Si sa il folosesc pentru legitima aparare? thinking E legal?

5 răspunsuri:
| clausialin a răspuns:

Paralizant nu, dar iti poti lua dala cu piper sau lacrimogen...

| boborock2011 explică (pentru clausialin):

Si care este diferenta raised eyebrows?

| clausialin a răspuns (pentru boborock2011):

Salut,m-am interesat mai bine si nu ai voie nici un fel de sprei pana in 18 ani pentru ca fiind minor esti considerat fara discernamant si cica folosesti spreyul fara discernamant, iar ca adult legea 61/1991 spune ca improscarea in aerul expirat a substantelor paralizante respectiv cu gaze lacrimogene constituie contraventie si se pedepseste conform legii.Asadar ca o concluzie nu ai voie nici macar ca adult sa porti asa ceva la tine

| IoanaMra a răspuns:

Nu poti paralizant inca. Alege cu piper, e super bun! happy

| ktrinel a răspuns: