| ElenaZamfi a întrebat:

Am vazut la cineva o culegere de franceza pentru incepatori galbena cu mov? stie cineva editura autorul sau titlul?

2 răspunsuri:
| FaraNume2 a răspuns:

Bunahappy Am eu o carte, mai bine zis culegere de exercitii. E portocalie cu niste institutii principale din franta pe coperta, nu are nicidecum galben si mov cum zici tu. Insa e atat pentru incepatori cat si pentru elevi cu experienta. Se numeste ZAPPING SUR LA GRAMMAIRE, editura SINAPSIS.Are exercitii cu privire la articol,substantiv,adjectiv,pronume,verbe, adverbe, prepozitii, fraze si tot felul de alte minunatii.E o carte foarte buna, dupa parerea mea.happy