| LucaAndrey a întrebat:

Buna ziua TPU. M-am decis sa ma apuc serios de scoala, avand foarte multe de recuperat. Puteti sa-mi recomandati un dictionar sau o culegere de franceza pentru incepatori?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ca o sugestie poate ar trebui să te axezi pe materiile de bac - dacă zici că te pui serios pe invățat

| elena97890 a răspuns:

Cartile nu te ajuta sa inveti o limba straina pe o perioada lunga de timp, sunt prostii alea de tipul:" invata franceza fara profesor!". Cel mai bine ar fi sa cauti un profesor bun si sa faci meditatii daca vrei sa o inveti, mai ales ca din cate ai zis nu ai invatat deloc la franceza