| RaVuL a întrebat:

Am vazut la un restaurant ca facea ciocolata calda din ciocolata topita

Cum se prepara? trebuie doar topita ciocolata sau amestecata cu lapte sau apa?
Funda

Răspuns Câştigător
| CopilașTembel a răspuns:

Razi ciocolata(alba,neagra,amaruie,de care vrei), pui laptele la foc mediu pe aragaz, cand vezi ca sa incalzit pui ciocolata rasa si o lasi inca 2 minute.O poti servi cu scortisoara s-au frisca love struck.

2 răspunsuri:
| Pisiiii a răspuns:

Trebuie topita si amestecata cu lapte, dar nu mult ca o sa fie gretos.Cu apa in niciun caz ca isi pierde tot gustul.

| Teardrop a răspuns (pentru Pisiiii):

"o să fie greţos"laughing