| celmaitare a întrebat:

Anu asta am orarul la facultate f nasol.am curs apoi 2 ore pauza iar apoi iar alt curs. in acea pazua nu pot merge acasa pentru ca stau destul de departe de centru si apoi cand as ajunge acasa ar trebui sa plec iar inapoi spre facultate. ce sa fac in alea 2 >ore? am tot iesit cu colegii, dar nu prea imi permit sa mananc in oras zilnic ca este destul de scump. a si fara "stai in parc" pentru ca de acum se raceste afara si nu pot sta 2 ore in frig.mersi mult.

3 răspunsuri:
| DragonFLoW a răspuns:

Nu poti ramane in cladirea facultatii? pentru 2 ore poti sa studiezi ceva sau faci orice care sa te ajute cu scoala (compensezi timpul pierdut pe drumul lung si ai mai mult timp liber acasa )

| Aiicha a răspuns:

Te poti duce in sala de lectura a unei biblioteci.In timpul ala te poti pregati pentru urmatorul curs.

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Si eu aveam aceiasi problema. dar am rezolvat-o repede.plec acasaa si nu ma mai intorc la celalalt curs si apoi ii intreb pe colegi ce au facut.bine asta nu tot timpul.